Кабінет міністрів України на засіданні 30 вересня затвердив Державний стандарт базової середньої освіти. В документі уряд виокремив 11 базових навичок, які мають здобути школярі.

Про це повідомляє пресслужба Кабміну.

Серед компетенцій, якими мають володіти українські школярі, виділили такі:

  • вільне володіння державною мово; 
  • здатність спілкуватися іноземними мовами; 
  • математична та технологічна компетентність; 
  • інноваційність та відкритість до нових ідей; 
  • підприємливість та фінансова грамотність;  
  • спроможність навчатися впродовж життя.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що вимоги до школярів «базуються на найкращих практиках Європейського Союзу та відповідають сучасному технологічному світу». 

Новий стандарт освіти набуде чинності з 2022 року та стосуватиметься тих учнів, які навчаються за 12-річною програмою. Для втілення вимог Кабміну школи мають забезпечити всіма необхідними електронними та технологічними рішеннями. У проєкті Держбюджету на 2021 рік з цією метою виділять 159 млрд грн для Міністерства освіти і науки. З них 1,4 млрд грн витратять на програму «Нова українська школа».

Які ще зміни у шкільній освіті?

З 2021 року для школярів стане обов'язковим ЗНО з математики. Всього будуть два рівні складності ㅡ стандартний та профільний. Випускники складатимуть іспит залежно від того, на якому рівні вони цей предмет вивчали.  

Також із 2021 року абітурієнтам дозволять складати ЗНО з 5 предметів (раніше було 4). Орієнтовні дати проведення — з 21 травня до 16 липня. Тривалість обов'язкового іспиту з української мови та літератури складе 210 хвилин (3 години 30 хвилин), замість 180, як було раніше. А завдання з відкритою відповіддю планують полегшити: додати інфографіку, діаграму, таблиці.

Поділитись: