Міжнародна правоохоронна організація «Інтерпол» ухвалить резолюцію, в якій збирається засудити зростання посиленого шифрування комунікацій, оскільки воно захищає педофілів.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на три обізнані джерела.

У тексті резолюції, з якою ознайомилося видання, вказується, що складнощі з відстеженням педофілів у мережі обґрунтовують необхідність для технологічних компаній розкрити переписку за відповідного рішення суду.

«Технологічні компанії повинні впровадити у свої зашифровані продукти механізми та послуги, за допомогою яких уряди, що діють на відповідних законних підставах, могли отримати доступ до даних у надійному та придатному для використання форматі», — йдеться в повідомленні.

Присутні під час укладання резолюції представники технологічних компаній висловили занепокоєння рішенням Інтерполу.

«Ця пропозиція поставить під загрозу людей, які покладаються на посилене шифрування для гарантування власної безпеки, в тому числі від хакерів та репресивних урядів. Вона також послабить онлайн-безпеку понад мільйона людей», — заявив представник Facebook.

Резолюція, яку Інтерпол прийме в понеділок, була складена після спільного звернення правоохоронних органів США, Великої Британії та Австралії. За основу було взято проєкт американського Федерального бюро розслідувань (ФБР).

Інтерпол і ФБР відмовилися від коментарів.

Нагадаємо, програмна помилка в додатку Facebook Messenger Kids дозволив дітям приєднатися до групових чатів із незнайомцями. Основна функція цього месенджера полягає в тому, що діти можуть спілкуватися лише з тими користувачами, яких схвалили їхні батьки.

Поділитись: