Програмна помилка в додатку Facebook Messenger Kids дозволив дітям приєднатися до групових чатів із незнайомцями. Основна функція цього месенджера полягає в тому, що діти можуть спілкуватися лише з тими користувачами, яких схвалили їхні батьки.

Як зазначає видання The Verge, Facebook почав негласно закривати такі групові чати і попереджати батьків про те, що виявив технічну помилку, яка «дала змогу друзям вашої дитини створювати групові чати і додавати туди інших користувачів». До моменту написання замітки соцмережа не опублікувала офіційне повідомлення про проблему.

У соцмережі підтвердили The Verge, що розіслали повідомлення тисячам батьків. Представник Facebook зазначив, що компанія відключила всі чати, яких торкнулася проблема.

У виданні відзначили, що помилка виникла через складну систему групових чатів у додатку. У звичайному чаті дитина може почати бесіду тільки із користувачем, схваленим його батьками. Але хто б не створив групу, він може запросити будь-якого користувача, якому було дозволено спілкуватися з ним, навіть якщо цей користувач не був уповноважений спілкуватися з іншими дітьми в групі. В результаті тисячі дітей опинилися в чатах з незнайомцями, спілкування з якими їхні батьки не схвалювали, — в порушення основного правила безпеки Messenger Kids.

Невідомо, як давно помилка існує в додатку, яке запустило функцію групових чатів у грудні 2017 року. Messenger Kids можуть користуватися діти віком до 13 років, тому Facebook може понести відповідальність за порушення права дітей на приватне життя.

Нагадаємо, після того, як у лютому американський блогер Метт Уотсон знайшов на YouTube ролики, що нагадують дитяче порно, відеохостинг пообіцяв приховати недоречні коментарі і видалити відео дітей, які порушують політику платформи і не досягли 13 років. Але досі нічого не змінилося — алгоритм рекомендацій продовжує пропонувати відверті ролики з дітьми.

Користувачі, яких Уотсон вважає педофілами, залишають у коментарях посилання на окремі моменти відео: наприклад, в яких випадково видно оголену частину тіла або дитина на мить приймає двозначну позу. Також у коментарях залишають свої контакти, посилання на інші відео, зокрема на дитяче порно. Крім, того у коментарях можна побачити компліменти, питання про вік героїв роликів і навіть натяки на секс. Іноді діти, не розуміючи характеру цих питань, вступають із цими користувачами в діалоги.

Поділитись: