Світ

«Держпереворот в Україні», ядерна зброя і «пурга» Пєскова — інтерв'ю Путіна американському телеканалу NBC

12 березня, 2018 19:27
Світ/«Держпереворот в Україні», ядерна зброя і «пурга» Пєскова — інтерв'ю Путіна американському телеканалу NBC
Зберегти
Вигляд
lead
Президент Росії Володимир Путін напередодні президентських виборів у РФ, які відбудуться 18 березня, дав інтерв’ю Меган Келлі — журналістці американського телеканалу NBC. Розмову записували два дні — 1 березня в Кремлі та 2 в Калінінграді. Тези розмови — у матеріалі Громадського.

Президент Росії Володимир Путін напередодні президентських виборів у РФ, які відбудуться 18 березня, дав інтерв'ю Меган Келлі — журналістці американського телеканалу NBC. Розмову записували два дні — 1 березня в Кремлі та 2 в Калінінграді. Тези розмови — у матеріалі Громадського.

Про Україну

США посприяли «державному перевороту» в Україні, вважає Путін.

«Навіщо підтримувати державні перевороти, збройну боротьбу на території інших країн? Навіщо ви поставили ракетні системи вздовж наших кордонів?»

Про прес-секретаря Дмитра Пєскова

«Онде Пєсков сидить навпроти, мій прес-секретар, він інколи таку «пургу» верзе, я дивлюся по телевізору й думаю: що це він там розповідає? Хто це йому доручив?»

Про втручання Росії в американські вибори

РФ як держава не причетна до втручання в американські вибори, сказав Путін, а ті 13 людей, яких у цьому звинуватили, — приватні особи і державну політику не представляють. Він також додав, що ніхто не довів, що це громадяни Росії, «можливо, це були українці, татари або євреї». Росія «такого не робить», запевнив Путін, натомість Америка постійно втручається в російські вибори.

До речі, через згадування євреїв у контексті втручання у вибори в США, Путіна звинуватили в антисемітизмі.

Якщо ці люди порушили закони Росії, — їх судитимуть, заявив Путін, але не за американськими законами. Видавати фігурантів справи США ніхто наміру не має.

Про нову ядерну зброю

За словами Путіна, Росія не збирається ні на кого нападати. А нові ядерні розробки — це начебто відповідь на протиракетну систему США, яка загрожує Росії та обнуляє її ядерний потенціал.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Очі «великого брата»: що означає повітряна «штурханина» між США та РФ

«Ми маємо два приводи відповісти за допомогою сил ядерного стримування: напад на нас із застосуванням ядерної зброї чи напад зі звичайним озброєнням, але в тому випадку, якщо це загрожує існуванню держави».

Про хімічну зброю в Сирії

Влада Сирії знищила хімічну зброю, запевнив Путін. «Якщо ви кажете, що діти гинули від зарину, це означає, що потрібно це довести і розслідувати, а цього ніхто не робить».  Звинувачення використовуються тільки для боротьби з Асадом, аби скинути його з посади, вважає президент РФ.

Про бізнесмена Євгенія Пригожина

Путін сказав журналістці NBC, що ніяких стосунків з Пригожиним у нього нема й не було, як і особистих дзвінків та спілкування. Він не є державним чиновником, а отже з ним (Путіна — ред.) нічого не пов'язує.

Євгеній Пригожин — російський олігарх, «кухар Путіна», якого пов'язують з діяльністю ПВК «Вагнер», чиї найманці воювали на Донбасі та в Сирії, а також із «фабрикою тролів», що мала на меті втручання в американські президентські вибори 2016. Входить у санкційний список США через агресію Москви щодо України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Вагнер» створили, щоб не визнавати втрати російської армії у війні в Сирії — дослідники воєнних конфліктів

Про американські санкції проти Росії

На думку Путіна, санкції — неправильна політика, адже не дає можливостей американському бізнесу, який «приїжджає в Росію та хоче тут працювати». Заразом США намагалися стримувати Росію десятки років і знову до цього повернулися. Він також заявив, що стримати Росію не вдалося і висловив упевненість, що «не вдасться ніколи». 

Про Навального (не згадуючи його імені)

«Помилувати можна будь-яку людину, якщо вона на це заслуговує. І можна співпрацювати з будь-якою людиною, якщо вона працює на благо країни. А тут цього немає. Так, ці політичні сили роблять одну хорошу справу, — показують наявні проблеми. Але цього замало».

Водночас Путін вважає, що концентрувати увагу на проблемах, — не просто мало, а навіть небезпечно. «Адже це може призвести до певних руйнувань, а нам потрібно творення», — пояснив він. 

Пов`язані новини