Ірак заборонив Telegram через побоювання щодо нацбезпеки
Міністерство зв’язку Іраку заблокувало Telegram через побоювання щодо національної безпеки держави.
Про це йдеться в заяві іракського відомства.
Ірак заблокував застосунок на вимогу вищих інстанцій з питань національної безпеки після того, як Telegram порушив «цілісність обробки персональних даних громадян».
У заяві зазначається, що Telegram неодноразово просили закрити платформи, через які «витікають дані державних установ та особисті дані громадян, що становить загрозу національній безпеці Іраку», проте компанія не відреагувала на жоден із цих запитів.
У міністерстві зв'язку запевнили, що поважають право громадян Іраку на свободу вираження думок та спілкування без шкоди для безпеки держави.
Чи безпечний Telegram?
Від початку повномасштабного вторгнення росія активно поширює свою пропаганду через Telegram. Так, у липні 2022 року Служба безпеки України, розвідка Міноборони та ще низка українських відомств оприлюднили назви 100 псевдоукраїнських Telegram-каналів, які насправді працюють на рф.
Також сенатори США закликали Facebook, Twitter і Telegram краще боротися з російською іспаномовною пропагандою.
Представник Департаменту кіберполіції Національної поліції Євгеній Дороганов розповів «Українському радіо», що радить користуватися іншими месенджерами. За його словами, особистими даними в Telegram можуть заволодіти не лише кібершахраї або хакери, але й російські спецслужби.
Водночас він зауважив, що інформація щодо зв’язку творця Telegram Павла Дурова з президентом рф володимиром путіним чи російськими спецслужбами наразі є лише чутками.
- Поділитися: