Іранський державний телеканал повідомив, що Іран більше не дотримуватиметься ядерної угоди 2015 року, а саме: відмовиться від зобов'язань щодо ліміту на збагачення урану.

Як повідомляє Reuters, Іран відмовиться від ядерних зобов'язань з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Китаєм та Росії, але продовжить співпрацю з Міжнародним агентством з атомної енергії.

Прессекретар іранського уряду заявив, що країна може переглянути своє рішення, якщо США скасує свої санкції проти них.

Нагадаємо, 8 травня 2018 року президент США Дональд Трамп заявив, що США вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. 5 листопада ці санкції набули чинності.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

Тодішня прем’єр-міністерка Великої Британії Тереза Мей, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон закликали всіх учасників іранської ядерної угоди надалі повністю виконувати її. Своєю чергою, президент Ірану Хасан Рухані заявив, що Тегеран не відмовиться від угоди й продовжить дотримуватися своїх зобов'язань.

Проте Іран кілька разів порушував умови плану після виходу з нього США. Останній випадок було зафіксовано на початку листопада: у звіті Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) йшлося про виявлені в Ірані «часточки природного урану», про які влада країни агентство не повідомила.

У липні 2015 року Іран уклав угоду зі США і провідними країнами про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, в тому числі — заборони на міжнародну торгівлю нафтою. Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки. Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Поділитись: