Іранська влада не відповіла на два запити України щодо доступу до бортових самописців збитого під Тегераном літака МАУ, а також щодо участі українських експертів у їх розшифровці.

Про це на засіданні комітету Ради з питань нацбезпеки і оборони заявила начальниця департаменту міжнародно-правового співробітництва та повернення активів Офісу генпрокурора Поліна Чиж, передає «Інтерфакс-Україна».

За її словами, коли іранська сторона розповіла про те, що чорні скриньки сильно ушкоджені й що їх можна розшифрувати в іншій країні, Україна запропонувала для цього свою лабораторію в НТУУ «КПІ» ім. Сікорського.

«15 січня мав приїхати експерт, який оглянув би цю лабораторію і фактично дав би згоду, повернувся б до Ірану, забрав чорні скриньки й повернувся назад в Україну, щоб проводити ці дослідження разом із нашими експертами та тими особами, яких ми вважали б за необхідне залучити», — розповіла Чиж.

Однак 14 січня надійшла інформація, що іранський експерт нібито не приїде. Офіційно Тегеран її не підтвердив й не спростував, у зв’язку з чим Україна знову звернулась до Ірану.

«Вони зараз кажуть, що їхній експерт, як було обіцяно, сьогодні, 15 січня не приїде, але це питання вирішується», — зазначила представниця Офісу генпрокурора.

Після цього, 14 січня, українська сторона направила другий запит щодо доступу до чорних скриньок, але відповіді поки не отримала. Чиж додала, що у цьому запиті Україна просить надати доступ до речей, які можуть бути доказами в кримінальному провадженні, наприклад, до частин літака, сидінь тощо.

Раніше повідомлялося, що записи з бортового самописця українського літака будуть відправлені для розшифровки до Франції. Але згодом французьке Бюро з розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації повідомило, що розшифровування чорних ящиків відбуватиметься в Україні і саме Бюро візьме участь у процесі.

  • Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
  • На борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців
  • Серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
  • 9 січня прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що дані канадської розвідки та розвідки союзників вказують на те, що український літак збила іранська ракета.
  • 11 січня Іран визнав, що літак Boeing ненавмисне збила іранська ракета, оскільки його сприйняли за ворожий об’єкт.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile