Шестикратну чемпіонку світу з шахів серед юніорів Дорсу Дерахшані виключили з іранської збірної через відмову носити хіджаб на турнірі в Гібралтарі.

Шестикратну чемпіонку світу з шахів серед юніорів Дорсу Дерахшані виключили з іранської збірної через відмову носити хіджаб на турнірі в Гібралтарі. Про це повідомляє Жіночий комітет Національної ради спротиву Ірану.

Голова іранської федерації шахів Мегрдад Пахлеванзадех заявив, що вони «серйозно взялися» за Дорсу Дерахшані та її брата, які грали на турнірі в Гібралтарі, оскільки дівчина не покрила голову, а хлопець грав проти ізраїльтянина.

«Перший крок в їх покаранні — це виключення з будь-яких ігор в Ірані та від імені Ірану, і вони ніколи не матимуть змоги грати у складі національної збірної», — зазначив Пахлеванзадех.

18-річна Дорса Дерахшані наразі навчається в Іспанії і взяла участь в гібралтарському турнірі незалежно. Її 15-річний брат Борна також зареєструвався в турнірі за власним бажанням. Він грав проти Александра Гузмана, ізраїльського гросмейстера.

Раніше повідомлялося, що чемпіонка США з шахів Назі Пакідзе-Бернс відмовилась від участі в чемпіонаті світу в Тегерані, оскільки не згодна з обов’язковим носінням хіджаба.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: