Речник уряду Ірану Алі Рабей заявив, що інформація про велику кількість загиблих під час протестів у країні є «брехнею».

Про це повідомляє Deutsche Welle.

«Деякі іноземні ЗМІ відомі тим, що поширюють брехню про Іран», — сказав речник іранського уряду. Він, вочевидь, посилався на повідомлення Reuters від 23 грудня, де вказувалося, що під час протестів в Ірані, які розпочались 15 листопада, було вбито близько 1500 людей.

За даними правозахисної організації Amnesty International, число жертв внаслідок протестів значно менше. Станом на 16 грудня повідомлялось про щонайменше 304 загиблих та тисячу поранених. Заарештовано було тисячі людей, включаючи дітей віком до 15 років.

Deutsche Welle зазначає, що Тегеран і раніше ставив під сумнів повідомлення іноземних ЗМІ та міжнародних організацій, однак досі не оприлюднив свою статистику.

Нагадаємо, акції протесту в Ірані почалися 15 листопада у декількох іранських містах після того, як уряд країни вдвічі підвищив ціни на бензин і ввів квоти на роздрібний продаж палива. Протестувальники вимагали піти у відставку топ-чиновників країни.

21 листопада повідомлялось, що майже 80 мільйонів жителів Ірану четвертий день не мають доступу до інтернету. Це викликало занепокоєння у міжнародному середовищі. Як передає Reuters, того ж дня інтернет відновили в провінції Хормозган.

Поділитись: