Світ

Іранську активістку затримали в РФ через плакат за право жінок відвідувати стадіони

22 червня, 2018 12:52
Світ/Іранську активістку затримали в РФ через плакат за право жінок відвідувати стадіони
Зберегти
Вигляд
Іранська активістка Марьям Кашкаей розповіла, що 20 червня її затримали у російській Казані (Республіка Татарстан) перед матчем Ірану з Іспанією через плакат на підтримку прав іранських жінок відвідувати стадіони.

Іранська активістка Марьям Кашкаей розповіла, що 20 червня її затримали у російській Казані (Республіка Татарстан) перед матчем Ірану з Іспанією через плакат на підтримку прав іранських жінок відвідувати стадіони.

Про це повідомляє Reuters.

За словами Кашкаей, силовики утримували її понад дві години і змусили викинути плакат, хоча у неї був дозвіл на нього. Після цього вона змогла пройти на стадіон і подивитися другий тайм зустрічі.

У ФІФА пояснили те, що трапилося «непорозумінням з боку місцевої поліції». В МВС Татарстану інцидент не прокоментували.

Плакат Кашкаей був узгоджений ФІФА, так як був, на думку організації, висловлюванням на соціальну, а не політичну тему. Активістка успішно пройшла з плакатом на першу гру Ірану в Санкт-Петербурзі і потрапила в поле зору світових ЗМІ.

В Ірані жінкам заборонено ходити на стадіони. Перед ЧС-2018 влада пообіцяла пустити їх на публічний перегляд трансляцій з турніру, але перед першим матчем передумала; на перегляд другого матчу в Тегерані жінок пустили разом з сім'ями.

Раніше повідомлялося, як п’ятеро іранських жінок замаскувалися під чоловіків за допомогою накладних вусів, борід та перук, і пройшли на стадіон, де вручали трофей їхній улюбленій футбольній команді.

У 2017 році влада Саудівської Аравії ухвалила дозвіл на  відвідування жінками стадіонів.

Пов`язані новини