Орджонікідзевський суд Харкова засудив громадянина Ірану Алі Джадуея до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна за шпигунство проти України.

Орджонікідзевський суд Харкова засудив громадянина Ірану Алі Джадуея до 11 років позбавлення волі з конфіскацією майна за шпигунство проти України.

Про це Громадському повідомив адвокат обвинуваченого Григорій Марьяновський.

Суд відбувався в закритому режимі через питання державної таємниці.

Алі Джадуея, аспіранта кафедри біомедичних технологій Харківського авіаційного інституту, затримали 31 серпня 2016 року у власній квартирі в Харкові.

Слідство вважає, що він умовив знайомого з наукового центра Харківського фізико-технічного інституту (ХФТІ) передати секретні військові технології радіорозвідки.

За версією Служби безпеки, Алі пообіцяв колезі 5 тисяч гривень за передачу в режимі відеоконференції співробітникам Тегеранського технологічного університету імені Шаріфа змісту наукової роботи, яка має гриф «таємно».

Робота мала назву «Фізичні основи, розробка, створення та використання надпотужних стаціонарних пучково-плазмових шумових та імпульсних високочастотних і надширокосмугових генераторів у радіоелектронній боротьбі і протидії засобам розвідки, зв'язку та повітряного нападу іноземних держав».

Співробітник ХФТІ пристав на пропозицію, але зараз же доповів про неї в управління контррозвідки СБУ. Під контролем спецслужб наукову роботу підробили. Після відеоконференції у квартирі Алі зранку 31 серпня 2016 року останнього заарештували.

Останні півтора роки питання вироку Алі Джадуея тісно пов’язують  на дипломатичному рівні із долею українського моряка Андрія Новічкова, якого поліція в Ірані підозрює у вбивстві матроса судна Arezoo Мохаммада Бахранпура.

Адвокат Григорій Марьяновський повідомив, що буде оскаржувати рішення Орджонікідзевскього суду та добиватися виправдання Алі Джадуея.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Між Тегераном та Харковом: чому українського моряка хочуть обміняти на іранського аспіранта

Поділитись: