Міжнародна моніторингова місія Будинків прав людини відвідала територію анексованого Криму. Це лише третя поїздка міжнародних правозахисників на півострів за чотири роки окупації.

Міжнародна моніторингова місія Будинків прав людини відвідала територію анексованого Криму. Це лише третя поїздка міжнародних правозахисників на півострів за чотири роки окупації.

Про це на прес-конференції розповіла юристка Української Гельсінської спілки з прав людини Дар’я Свиридова, передає кореспондент Громадського.

За її словами, з початку анексії доступ будь-якого міжнародного механізму моніторингу та захисту прав людини на територію Криму ускладнений.

«Фактично з початку окупації офіційно тільки дві місії представників структур Ради Європи були в Криму. Також Крим відвідала делегація з Туреччини. На сьогодні ми маємо системну проблему з доступом на територію окупованого Криму міжнародних місій. Нам здавалось дуже важливим показати, що міжнародні структури не можуть потрапити на територію Криму за українським мандатом.Нам важливо було показати, що за чотири роки безперестанних рекомендацій надання доступу міжнародним правозахисним місіям в Крим треба переходити від слів до дій», — зазначила Дар’я Свиридова.

«Метою поїздки була перевірка можливості працювати в Криму для правозахисників з України та інших країн, проводити поїздки з метою документування ситуації з правами людини», — додала голова Центру інформації про права людини Тетяна Печончик.

Візит правозахисників до анексованого Криму відбувся з 14 по 18 вересня. У ньому взяли участь представники Будинків прав людини з Азербайджану, Білорусі та України. У фокусі правозахисної місії були проблеми зі свободою слова, мирних зібрань та об'єднань, а також переслідування правозахисників і громадських активістів у Криму. Окремо місія звертала увагу на проблеми з доступом правозахисників з інших країн до анексованого півострова.

Фонд Домів прав людини об'єднує правозахисні організації в Будинки прав людини. Мережа включає 16 Будинків прав людини в 11 країнах, розташованих у Східній і Західній Європі, на Кавказі та на Балканах. Фонд Домів прав людини розташований в Осло, а також є офіс у Женеві і представництва в Брюсселі і Тбілісі.

Нагадаємо, в анексованому Криму моніторингова місія ООН зафіксувала 47 порушень прав людини за три місяці.

Поділитись: