В анексованому Криму моніторингова місія ООН зафіксувала 47 порушень прав людини за три місяці. За 22 з них відповідальна Російська Федерація, за 3 — український уряд.

В анексованому Криму моніторингова місія ООН зафіксувала 47 порушень прав людини за три місяці, 25 з них сталися за час звітного періоду з 16 травня до 15 серпня 2018 року. За 22 з них відповідальна Російська Федерація, за 3 — український уряд.

Про це свідчать дані з доповіді Управління верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини в Україні.

Управління зафіксувало випадки грубого порушення права на справедливий судовий розгляд, свавільне втручання в особисте життя та посягання на реалізацію свободи релігії.

Порушення, відповідальність за які ООН покладає на український уряд, відбулися не в самому Криму, а на материковій частині України, однак пов’язані із ситуацією на півострові. Зокрема йдеться про обмеження свободи пересування і доступу до державних послуг.

З початку анексії щонайменше 33 мешканці Криму були заарештовані так званими правоохоронними структурами незаконної влади за імовірні зв'язки з мусульманськими групами, чотирьох із них засудили. Водночас, у жодному з випадків РФ не надавала належних доказів для звинувачень.

Справи десятьох затриманих, яких обвинувачували у членстві у забороненій в РФ організації «Хізб ут- Тахрір», розглядали у російському Ростові-на-Дону.  За твердженням ООН, це порушує міжнародне гуманітарне право, яке забороняє примусове переселення осіб, що перебувають під захистом, з окупованої території незалежно від мотиву.

Упродовж звітного періоду місія ООН також зафіксувала 14 рейдів у приватних будинках, проведених Федеральною службою безпеки Російської Федерації та поліцією. У 13 випадках обшуки проводили  у кримських татар.

В Управлінні верховного комісара ОНН наголошують, що закон Російської Федерації про протидію екстремізму надає правоохоронним органам надто широку свободу дій щодо тлумачення і застосування його положень.

Раніше моніторингова місія ООН з прав людини в Україні представила доповідь щодо ситуації з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та місті Севастополь. За період з 13 вересня 2017 року по 30 червня 2018 року тоді було зафіксовано 62 випадки порушень прав людини.

 

Поділитись: