Верховний суд Іспанії 14 жовтня видав новий міжнародний ордер на арешт колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона.

Про це повідомляє El Pais.

Суддя Пабло Лларена ініціював видачу ордеру за звинуваченням у підбурюванні до бунту та незаконному використанні державних коштів.

Раніше Лларена вже відкликав міжнародний ордер на арешт після того, як Німеччина у 2018 році відмовилася видати Пучдемона. Екслідеру Каталонії загрожував лише арешт в Іспанії, оскільки національний ордер на арешт був чинним.

У 2017 році після референдуму про незалежність Каталонії Карлес Пучдемон втік до Бельгії.

Раніше 14 жовтня Верховний суд Іспанії визнав дев'ятьох каталонських лідерів винними в заколоті і розтраті у зв'язку з організацією референдуму про незалежність регіону у 2017 році.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року у Каталонії відбувся невизнаний центральною владою референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за відокремлення від Іспанії. Іспанська поліція застосувала силу проти прихильників незалежності Каталонії.

11 жовтня глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії в односторонньому порядку.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю Конституції — у регіоні ввели пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії.

Поділитись: