В Іспанії після майже року відсутності постійного уряду парламент країни затвердив на посаду прем'єр-міністра лідера «Соціалістичної робітничої партії» Педро Санчеса. Цьому передували другі за останній рік парламентські вибори.

Про це повідомляє Reuters.

Санчес отримав підтримку 167 із 350 законодавців. Проти його призначення виступили 165 парламентарі. Решта — утримались.

Новий прем’єр-міністр заявив, що добиватиметься підвищення податків для працівників і компаній з високими доходами. Також планує скасувати трудову реформу, яку ухвалила попередня влада консерваторів.

«Я вірю, що ми зможемо подолати негативні настрої і напругу, а також відновити консенсус», — сказав Санчес перед голосуванням за його призначення у парламенті.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року іспанці вчетверте за останні чотири роки обрали новий парламент — Конгрес (нижню палату) і Сенат (верхню).

Попередні вибори у квітні 2019 року принесли перемогу Соціалістичній робітничій партії Іспанії (PSOE) на чолі з Педро Санчесом. Утім, він не отримав більшості в Конгресі й не зміг домовитися про коаліцію з іншими партіями.

На нових виборах знову перемогли соціалісти, але не отримали одноосібної більшості. Загалом в Конгрес пройшло 17 партій — причому половина з них має там менше чотирьох кандидатів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile