Пасажирка ірландського лоукостера Ryanair виграла суд проти компанії за те, що з неї стягнули плату за перевезення 10-кілограмового ручного багажу. Суд постановив, що така плата незаконна.

Про це повідомляє Reuters.

Під час подорожі з Мадрида до Брюсселя позивачку змусили заплатити 20 євро за перевезення ручного багажу, вага якого складала 10 кілограмів. Іспанський суд постановив, що такі стягнення є незаконними, адже відповідно до норм законодавства країни пасажири мають право вільно проносити ручну поклажу на борт літака.

У Ryanair повідомили, що попри рішення суду, скасовувати плату за перевезення важкої ручної поклажі скасовувати не будуть.

«Це судове рішення не вплине на політику Ryanair у сфері багажу як у минулому, так і у майбутньому. Це окреме судове рішення, яке невірно трактує комерційне право компанії визначати розмір багажу, що провозиться у кабіні», — йдеться у коментарі Ryanair щодо рішення суду.

Раніше Ryanair підняв максимальну ціну за послугу пріоритетної посадки та перевезення малого багажу вагою до 10 кг. Мінімальна ціна послуг не змінилася. Перевезення багажу до 10 кг тепер коштує 10-17,5 євро при оформленні послуги під час бронювання і 10-25 євро після покупки авіаквитка.

З 1 листопада 2018 року авіакомпанія зменшила безкоштовну норму ручної поклажі для пасажирів без пріоритетної посадки тільки до одного предмета з габаритами до 40×25×20 см. Пасажири, які оплатили збір за пріоритетну посадку, могли брати на борт одну валізу з габаритами 55×40×20 см і вагою до 10 кг і другий предмет з габаритами до 40×25×20 см.

Поділитись: