default

Іспанський суд заарештував двох лідерів прихильників відокремлення Каталонії

17 жовтня, 2017 08:46
default/Іспанський суд заарештував двох лідерів прихильників відокремлення Каталонії
Зберегти
Вигляд
lead
Очільники головних каталонських громадських організацій, що борються за незалежність регіону — Національної асамблеї Каталонії (НАК) і організації «Загальна культура» — узяті судом під варту.

Очільники головних каталонських громадських організацій, що борються за незалежність регіону — Національної асамблеї Каталонії (НАК) і організації «Загальна культура» — узяті судом під варту.

Про це повідомляє DW.

Рішення про арешт без права виходу на свободу під заставу Жорді Санчеса і Жорді Куішара ухвалила увечері 16 жовтня слідчий Національної судової палати Іспанії Кармен Ламела.

Вони звинувачуються в «підбурюванні до непокори владі» членів своїх організацій. Йдеться про основні громадські структури прихильників незалежності Каталонії, до складу яких входять десятки тисяч активістів.

Слідчий вважає, що підозрювані несуть відповідальність за події в Барселоні, що відбулися 20 і 21 вересня. Саме вони, за даними слідства, керували тоді протестувальниками, які блокували протягом доби урядові будівлі в каталонській столиці, де представники Цивільної гвардії (жандармерії) вилучали документи щодо запланованого на 1 жовтня референдуму про незалежність Каталонії.

Маніфестанти не дозволяли співробітникам вийти з офісних будівель з вилученої документацією і привели в повну непридатність кілька автомобілів жандармів.

Санчес і Куішар звинувачувалися в умисному опорі представникам влади, які виконували судове рішення. Слідчий пояснила своє рішення також побоюваннями, що, залишившись на волі, підозрювані знову можуть організовувати заворушення, враховуючи в цілому нестабільну ситуацію в регіоні. Під час допиту, який проводився в приміщенні судової палати в Мадриді, обидва відмовилися відповідати на будь-які питання слідства.

Разом із тим Ламела залишила на свободі, попри вимогу прокурора про арешт, ще двох підозрюваних — главу поліції Каталонії майора Жозепа Льюїса Траперо і його заступника лейтенанта Терезу Лапланте. Однак справу за статтею про «підбурювання до непокори владі» ухвалено і проти них: вони не зможуть виїжджати з Іспанії і повинні будуть регулярно з'являтися в суд за місцем проживання для підтвердження своєї присутності в країні.

Поліцейських підозрюють в тому, що, співчуваючи маніфестантам, не відреагували своєчасно на їхні дії і не надали допомогу гвардійцям.

Це — перші арешти, пов'язані з проведення референдуму у Каталонії.

1 жовтня у Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Повідомлялося, що поліція Іспанії застосувала гумові кулі проти прихильників незалежності Каталонії.

Прем'єр Іспанії Маріано Рахой відмовився називати голосування в Каталонії референдумом про самовизначення.

У вівторок, 10 жовтня, глава уряду Каталонії Карлос Пучдемон запропонував парламенту відкласти оголошення про незалежність регіону від Іспанії.

11 жовтня Пучдемон підписав декларацію про незалежність.

16 жовтня лідер Каталонії відповів прем’єру Іспанії щодо незалежності, попросивши два місяці на переговори.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини