Історія про 15-річну дівчину Дороті, яка писала у Twitter нібито через холодильник, бо мати відібрала у неї всі гаджети, є фейком.

До такого висновку дійшли журналісти BuzzFeed News.

Нагадаємо, в акаунті @thankunext327 нібито 15-рвчної Дороті зі США повідомили, що мати забрала в неї телефон, тому вона пише з консолі Nintendo 3DS. Коли забрали і її, «Дороті» нібито почала писати з розумного холодильника LG, відповідна позначка — LG Smart Refrigerator — з’явилася і в її твітах.

Користувачку навіть підтримали акаунти Twitter та LG.

У «Дороті» також взяло інтерв’ю видання The Guardian. Після цього про цю історію повідомила велика кількість світових і українських ЗМІ.

Однак журналісти BuzzFeed нагадали, що інформацію про публікацію твіта з будь-якого джерела легко підробити, інструкція як це зробити є на форумі Reddit. Подібні твіти вже стали мемом, наприклад, користувач @meteorbower опублікував твіт, джерелом якого був вказаний «розумний туалет» Gucci.

В LG повідомили виданню, що в жодному холодильнику компанії не встановлений додаток Twitter. У деяких моделях є браузер, проте якщо постити твіт з нього, то джерелом буде вказано Twitter Web App, а не LG Smart Refrigerator, як вказано у «Дороті».

Крім того, пошук у соцмережі показав, що ніхто крім акаунту @thankunext327 не твітив з холодильника LG.

Також BuzzFeed зв’язався з «Дороті». Вона заявила, що знову зайшла в Twitter з iPad брата, але він майже розрядився, а зарядні пристрої у неї нібито всі відібрали. Запитання про конкретну модель холодильника, з якої вона писала твіти, «Дороті» назвала «грубим» і відмовилася відповідати.

«Дороті» продовжує ретвітити пости з підтримкою на свою адресу, акаунт вже набрав понад 34 тисячі підписників.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile