15-річна Дороті з американського штату Кентуккі почала публікувати твіти на своєму акаунті за допомогою розумного холодильника та інших пристроїв після того, як батьки відібрали у неї телефон. Однак пізніше виявилося, що ця історія — фейк.

Як повідомляє The Guardian, дівчинку покарали через те, що під час приготування їжі вона відволіклася на телефон і переглядала відео на YouTube, внаслідок чого в баняку підгорів рис. Батьки забрали у неї смартфон на два тижні і сказали бути уважнішою.

Перший твіт після конфіскації Дороті відправила з ігрової консолі «Nintendo». До публікації автоматично додався хештег «#ACNL» — він належить до гри «Animal Crossing: New Leaf».

Мама дівчинки побачила твіт, і написала в акаунті Дороті, що видалить обліковий запис. Однак вона не знала, як це зробити, тому твіттер досі функціонує, розповіла пізніше сама Дороті.

Потім дівчинка зайшла в гру Minecraft з іншої ігрової консолі, — Wii U, — і написала там повідомлення зі словами подяки своїм підписникам за підтримку, зробила скріншот і відправила у твіттер.

На наступний день, коли її мама пішла на роботу, Дороті намагалася знайти свій телефон, і знову опублікувала твіт за допомогою Wii U.

Потім дівчинці вдалося повернути приставку Nintendo, але через кілька днів батьки знову забрали у неї всю техніку. Тоді Дороті зробила твіт за допомогою розумного холодильника LG.

Після всього цього історія Дороті стала вірусною. У твіттері запустили хештег «#FreeDorothy» із закликом повернути дівчини смартфон і доступ в Інтернет. Його підтримав офіційний акаунт соцмережі Twitter і компанія LG.

Деякі користувачі не вірять дівчинці і вважають, що вона просто привертає до себе увагу, щоб набрати підписників.

В інтерв'ю New York Magazine Дороті сказала, що хотіла б, щоб це виявилося жартом. Вона і досі покарана.

Оновлено:

Згодом журналісти BuzzFeed News довели, що історія «Дороті» є фейком. Так, жоден з холодильників LG не має додатку Twitter, а ті моделі, які мають браузер, залишають в соцмережі позначку Twitter Web App, а не LG Smart Refrigerator, як вказано у «Дороті». Також джерело твіту легко підробити, інструкція для цього є на форумі Reddit.

Раніше чоловік викинув старий холодильник в ущелину вздовж дороги на півдні Іспанії. Тепер він змушений виплатити штраф у 45 тисяч євро і самостійно витягнути побутову техніку.

Поділитись: