«Історія, яка може комусь не подобатися»: У Києві відбувся марш до 78-ї річниці створення СС «Галичина» (ФОТО)

У Києві відбувся марш з нагоди річниці дня створення дивізії СС «Галичина». Через це у фракції ОПЗЖ заявили про створення штабу з протидії фашизму.
Про це повідомляє кореспондентка hromadske з місця події.
З Арсенальної площі близько 500 людей колоною вирушили до Майдану Незалежності, тримаючи в руках символ СС «Галичина», прапори України, квіти, прапори добровольчих батальйонів.
Увесь процес супроводжувався поліцією. Правоохоронці зазначили, що правову оцінку подіям нададуть згодом.
«Це наша історія, яка може комусь не подобатися. Я вважаю, що всі, хто боровся із жовто-блакитним прапором за самостійну державу Україна, заслуговують на вшанування. Навіть якщо вони боролися не в білих рукавичках. Це війна», — сказав один із учасників маршу, активіст громадської організації «Сокіл» Руслан Андрійко.
Натомість депутати від «Опозиційної платформи — за життя» Ілля Кива та Віктор Чорний ще перед маршем заявили, що вони проти його проведення та створюють штаб з протидії фашизму. На запитання журналістки про те, як саме вони боротимуться з фашизмом, Кива відповів: «Законними методами».
Не підтримав ідею проведення цього маршу й депутат від «Європейської Солідарності» та ексголова Інституту нацпам'яті Володимир В'ятрович.
Він вважає, що учасники СС «Галичина» були жертвами Другої світової війни: «Це, на жаль, українці, які були змушені воювати за чужі, німецькі інтереси, часто навіть воюючи проти інших українців у Червоній армії, які своєю чергою також були змушені воювати за чужі інтереси».
Що відомо про дивізію СС «Галичина»?
Це підрозділ у складі військ Ваффен-СС Німеччини, що існував у 1943–1945 роках і був укомплектований з українців переважно греко-католицького віросповідання. Майже усі вони були галичанами.
27 травня 2020 року Окружний адмінсуд Києва визнав незаконною заяву ексочільника Інституту нацпам’яті Володимира В’ятровича, що символіка дивізії СС «Галичина» не є нацистською, і зобов'язав Інститут «утриматися від розповсюдження таких висновків».
Водночас судді відхилили вимогу позивачки до Інституту «заборонити пропаганду символіки СС "Галичина"» і офіційно спростувати заяву В’ятровича.
Доповнено: Зрештою у вересні 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд рішення ОАСК скасував.
- Поділитися: