Ітака стане першим містом у США, в якому повністю декарбонізують будівлі

Ітака, штат Нью—Йорк, хоче стати першим містом у США, яке повністю декарбонізує свої будівлі в межах боротьби зі зміною клімату. Так, місто планує зменшити викиди парникових газів від споруд на 100%.

Про це повідомляє CNBC.

План цього процесу вже затвердила міська рада. Фінансувати програму планують із приватних коштів.

Як зазначає видання, так Ітака показує приклад того, яким чином можуть розвиватися проєкти для боротьби зі шкідливими викидами. CNBC стверджує, що такі міські моделі в перспективі можуть стати кращими за державні зусилля.

Зміни стосуватимуться житлового фонду. Для Ітаки ці будинки є першочерговою турботою з кількох причин. По-перше, 40% споруд були збудовані до 1940 року. По-друге, вони становлять 40% викиду вуглецю.

Наразі Ітака вже отримує 80% електроенергії від ГЕС та АЕС, тоді як в інших містах перехід може бути складнішим.

«Щодо декарбонізації, ніхто не прийде рятувати нас. Щодо клімату та інфраструктури, ми маємо більшу рішучість та будемо рятувати себе самі. Це найбільший крок, що ми зробили для декарбонізації та, можливо, найбільший крок, яке зробило будь-яке місто», — каже мер Ітаки, Сванте Мірік.

CNBC також пише, що якщо говорити про кліматичну політику, то маленькі американські міста, як-от Ітака та Де-Мойн (штат Айова), готові бути першими та показувати приклад іншим. Вони обидва входять до нового консорціуму ООН під назвою «Контракт про безвуглецеву енергетику 24/7».

«Недостатньо уваги приділяється тому, як працюють невеликі американські міста, і це характерно не лише для декарбонізації», — коментує Мірік.

Як у світі борються зі змінами клімату?

13 листопада завершилася Конференція сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату в Глазго (СОР26). Понад 200 країн вперше домовилися про план скорочення використання вугілля. Таким чином вугільні станції мають змінитися на електростанції. Також за результатами конференції вирубка лісів має зупинитися до 2030 року.

Україна також бере участь в процесі декарбонізації, тому має до 2030 року скоротити рівень викидів парникових газів на 40% порівняно з 1990 роком, за домовленостями «Паризької угоди», що регулює заходи для зменшення викидів CO2.

Співавторка: Юлія Костюкова