Італійський суд звільнив українського режисера Євгена Лавренчука, якого минулого року незаконно затримали за запитом рф

Громадянина України Євгена Лавренчука, якого незаконно затримали в Неаполі у грудні 2021 року за запитом росії про його екстрадицію, звільнили.

Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Суд Неаполя виніс остаточне рішення щодо звільнення Євгена, визнавши звинувачення проти нього зі сторони рф сфабрикованими, а мотиви переслідування — політичними.

Раніше українські правоохоронці звернулися до Інтерполу щодо зловживання росією відомостями в інформаційній системі Інтерполу. Згодом ці дані про Лавренчука видалили з бази.

Зі свого боку суд Неаполя поставив крапку в цьому процесі та звільнив Лавренчука.

Що передувало?

Театрального режисера Євгена Лавренчука 17 грудня затримали в італійському Неаполі за запитом росії. Відтоді він перебував в італійському СІЗО. 20 січня українця відпустили під домашній арешт.

росія звинувачує українця у «фінансових порушеннях», які він нібито скоїв вісім років тому. Що це за порушення ㅡ невідомо. Родина Євгена вважає цю справу сфабрикованою і схожою на політичне переслідування.

В МЗС України повідомили, що адвокати й консули надають режисеру необхідну юридичну допомогу та взаємодіють з італійськими правоохоронцями.

Хто такий Євген Лавренчук?

Він народився у Львові, там же закінчив польську школу імені Марії Магдалени. У 2003 році він закінчив російську академію театрального мистецтва за фахом «оперний режисер», потім — вищі курси хореографії в Університеті імені Марії Кюрі-Склодовської в Польщі.

У 2004-му Лавренчук зареєстрував «Польський Театр у Москві». Того ж року став володарем Золотої медалі, титулу «Ювіляр року» та «Наймолодший режисер року» на виставці «Сцена росії».

У 2014 році він покинув рф на знак незгоди з політикою держави, яку назвав «злочинною».

З березня 2018 року — головний режисер Одеського національного академічного театру опери та балету, а з вересня того ж року — ректор Першої української школи театру і кіно.

З червня 2018 року Лавренчук є експертом Українського культурного фонду. У 2020 році став лауреатом найпрестижнішої державної театральної нагороди України — Премії імені Леся Курбаса. Уперше в історії її присудили за оперну постановку. З 30 березня 2021 року — заслужений артист України.