Українського режисера Лавренчука в Італії відпустили під домашній арешт. Його затримали за запитом Росії

Українського режисера Євгена Лавренчука, якого 17 грудня 2021 року затримали в Неаполі за запитом Росії, відпустили під домашній арешт.
Про це повідомляє мати режисера Ірина Лавренчук.
Вона зазначила, що вчора вночі, 20 січня, вдалося коротко поспілкуватися з Євгеном.
«Він у бадьорому гуморі, стан здоров'я нормальний, просить передати вам усім величезну подяку за підтримку», — написала Ірина Лавренчук.
Також жінка попросила не писати режисеру, оскільки він має обмеження у зв'язку та спілкуванні через проведення слідства та заради його безпеки.
Доповнено. Ірина Лавренчук нам у коментарі зазначила, що невідомо, який термін дії домашнього арешту. «У цілому його можуть тримати не більше 60 діб, тобто до 18 лютого. Сподіваємось, що вийде раніше — і до України», — розповіла мати режисера.
Також вона уточнила, що на Євгена покладені деякі обмеження: він не може виходити у соцмережі, а також «взагалі розмовляти може наразі тільки з рідними».
Про що йдеться?
Театрального режисера Євгена Лавренчука 17 грудня затримали в італійському Неаполі за запитом Росії. Відтоді він перебував в італійському СІЗО. Наразі триває розгляд запиту Росії про екстрадицію українця до РФ.
Росія звинувачує українця у «фінансових порушеннях», які він нібито скоїв вісім років тому. Що це за порушення ㅡ невідомо. Родина Євгена вважає цю справу сфабрикованою і схожою на політичне переслідування.
У МЗС України повідомили, що адвокати й консули надають режисеру необхідну юридичну допомогу та взаємодіють з італійськими правоохоронцями.
Що відомо про українця?
Євген Лавренчук народився у Львові, там же закінчив польську школу імені Марії Магдалени. У 2003 році він закінчив Російську академію театрального мистецтва за фахом «оперний режисер», потім — вищі курси хореографії в Університеті імені Марії Кюрі-Склодовської у Польщі.
У 2004 році Лавренчук зареєстрував «Польський Театр у Москві». У 2004 році став володарем Золотої медалі, титулу «Ювіляр року» та «Наймолодший режисер року» на виставці «Сцена Росії».
У 2014 році він покинув Росію на знак незгоди з політикою держави, яку назвав «злочинною».
З березня 2018 року — головний режисер Одеського національного академічного театру опери та балету, а з вересня того ж року — ректор Першої української школи театру і кіно.
З червня 2018 року Лавренчук є експертом Українського культурного фонду. У 2020 році став лауреатом найпрестижнішої державної театральної нагороди України — Премії імені Леся Курбаса. Уперше в історії її присудили за оперну постановку. З 30 березня 2021 року — заслужений артист України.
- Поділитися: