Світ

Із Сирії вийшла перша група військових США: вони можуть залишити зброю курдам

Anadolu
Світ/Із Сирії вийшла перша група військових США: вони можуть залишити зброю курдам
Зберегти
Вигляд
Перша група американських військових залишила Сирію відповідно до рішення президента США Дональда Трампа вивести армію з країни. Про це повідомляє турецьке агентство Anadolu з посиланням на свої джерела.

Перша група військових, яка базувалась поблизу іракського кордону у районі Маліка в провінції Хасеке, 29 грудня була евакуйована із Сирії до Іраку.

Приблизно 50 американських військових служили на базі площею 400 квадратних метрів, військові на вантажівках та броньовиках Hummer відправились до Іраку.

Як зазначає Anadolu, ця база була одним з центрів, звідки американські військові поставчали зброю курдам з партії PKK на півночі Сирії. У Туреччині ця партія вважається терористичною організацією.

Зазначається, що загалом у Сирії розташовані 18 баз, де розміщуються американські військові.

Як пише Reuters, командири США, які керують операцією виведення американських військ з Сирії, рекомендують залишити зброю американців курдським підрозділам, які боролися з «Ісламською державою».

Наразі, за даними співрозмовників Reuters, рекомендації про залишення зброї лише обговорюються у Пентагоні, водночас, ймовірно, вони можуть бути реалізовані.

Нагадаємо, 19 грудня президент США Дональд Трамп схвалив виведення всіх американських сил із Сирії. Глава Білого дому вважає, що бойовики «Ісламської держави» вже переможені.

Сенатори США розкритикували це рішення — на їхню думку, це загрожує безпеці США, а також надає сміливості «Ісламській державі». Також президент Франції Еммануель Макрон висловив жаль через рішення президента США Дональда Трампа вивести американські війська з Сирії.

За два дні після оголошення про виведення військ з Сирії телеканал CNN з посиланням на війського чиновника повідомив, що президент США Дональд Трамп також наказав готувати виведення половини американських військ з Афганістану.

За даними CNN, у Сирії зараз близько 2600 військових США.

Пов`язані новини