З табору в Сирії евакуювали трьох українок та 11 дітей. На повернення чекають ще 19 громадян

Літак із трьома українками й 11 дітьми, яких евакуювали із сирійського табору, прибув до Києва зранку 22 листопада.
Про це повідомляють Офіс президента та заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
Три сім'ї приземлилися в Міжнародному аеропорту «Київ». Українок разом із дітьми утримували в таборах закритого типу «Аль-Хол». Це найбільша група українців, яку вдалося повернути додому за весь час евакуацій із Сирії, пише ОП.
Маляр зазначила, що в Сирії залишаються українці, які заявили про бажання повернутися додому. Це 19 громадян, які наразі перебувають у таборі «Родж».

Евакуацію готували та здійснювали МЗС України, Офіс президента, Міністерство оборони та спецслужби. Списки громадян для повернення складає Міністерство закордонних справ.
Нагадаємо, 19 жовтня в Україну повернули жінку з чотирма дітьми, які понад два роки перебували в таборі закритого типу «Родж» у Сирії.
Тоді повідомлялось, що на евакуацію чекають ще 11 родин із табору «Аль-Хол». Їх уже вивезли із самого табору, але вони перебували в режимі очікування через карантинні заходи.
У чому проблема повернення людей із таборів у Сирії?
Після розгрому ІДІЛ у Сирії у 2019 році сотні європейців, які до того приєдналися до лав терористичної організації, опинилися в таборах на півночі Сирії, якими керують курди. Більшість із них — це жінки з дітьми, що народилися від терористів.
Уряди європейських країн підозрюють таких жінок у зв’язках з ІДІЛ чи тероризмі, а тому неохоче репатріюють їх на батьківщину. Інколи їх навіть позбавляють громадянства — як це сталося у випадку з британкою Шамімою Беґам.
А втім, правозахисні організації закликають країни Європи повернути своїх громадян. Вони стверджують, що якраз тривале перебування жінок із дітьми в таборах загрожує їхньою радикалізацією та погіршує здоров’я.
Співавторка: Юлія Костюкова
- Поділитися: