Ізраїль висловив обурення заявою речника президента США про те, що Адольф Гітлер «не використовував газ на своїх людях».

Ізраїль висловив обурення заявою речника президента США про те, що Адольф Гітлер «не використовував газ на своїх людях». Заява була зроблена в контексті нещодавньої газової атаки на сирійських повстанців, у якій підозрюють урядові сили Башара Асада.

Про це повідомляє Reuters.

В ході виступу щодо засудження газової атаки на повсталий район Ідліб, речник Білого дому Шон Спайсер порівняв сирійського президента Сирії Башара Асада з вождем нацистів Адольфом Гітлером і зазначив, що навіть той не використовував хімічну зброю.

«Це хтось ще більш мерзенний, аніж Гітлер, який навіть не думав використовувати газову зброю», — сказав Спайсер.

Оскільки нацистською Німеччиною протягом Другої світової війни було знищено близько 6 млн євреїв, частину з яких вбили у газових камерах концтаборів, речник президента США трохи скорегував свою позицію.

«Якщо ми говоримо про зарин (отруйний газ, яким, згідно з заявою Туреччини, атакували район Ідліб, — ред.), то його тоді не було, і він (Гітлер, — ред.) не використовував газ на власних людях, як це робить Асад», — пояснив він.

Низка пам’ятних груп Голокосту висловила обурення словами Спайсера, особливо враховуючи той факт, що вони були сказані в ході іудейського свята Песах, що цього року відзначається 10-18 квітня. 

Міністр розвідки і транспорту Ізраїлю Ісраель Кац зазначив, що така заява є неприйнятною.

«Заява Спайсера, що Гітлер не використовував хімічну зброю проти свого власного народу, є обурливою і неприйнятною. Існує моральне зобов'язання країни перед цим. Ми повинні вимагати, щоб він вибачився або пішов у відставку», — написав Кац у мережі twitter.

Досі цей урядовець — єдиний з перших облич Ізраїлю, хто публічно відреагував на слова речника Білого дому.

У відповідь на таку реакцію Спайсер заявив, що не мав робити такого порівняння, оскільки воно було безтактним і не відповідало дійсності.

«Це була помилка. Я не мав цього робити цього і більше ніколи не зроблю», — сказав він.

Зазначається, що це вже другий випадок, коли Білий дім пояснює свої вислови, що пов’язані з Голокостом. Так, у січні Спайсера критикували за відсутність згадок про єврейські жертви у промові стосовно Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

В свій захист речник президента США тоді заявляв, що текст виступу йому підготував помічник єврейського походження, батьки якого пережили Голокост.

повстанцями районі Ідліб на півночі Сирії близько 60 мирних мешканців загинули від отруєння газом.

Рада Безпеки ООН провела за ініціативою Франції засідання через імовірну хімічну атаку мирних жителів в сирійській провінції Ідліб. У підсумку голосування не відбулось, а США пообіцяли вжити «власні заходи». 

Також повідомлялося, що результати розтину жертв отруєння у сирійській провінції Ідліб підтвердили те, що проти них була використана хімічна зброя.

За висновками турецької експертизи, проти мешканців сирійського району Ідліб використовувалась отруйна речовина зарин.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

 

Поділитись: