Ізраїль та Південна Корея обміняються вакциною проти COVID-19 від Pfizer. Для чого це потрібно?

Ізраїль та Південна Корея уклали угоду, за якою обміняються 700 тисячами доз вакцини проти коронавірусу від фармкомпанії Pfizer. Спершу Ізраїль передасть Південній Кореї свою вакцину, термін придатності якої незабаром спливає. Пізніше Південна Корея має віддати Ізраїлю стільки ж вакцин.

Про це пише BBC.

Угоду про обмін вакцинами уклали після того, як палестинська влада розірвала угоду про отримання мільйона доз вакцин з Ізраїлю, стверджуючи, що їх термін придатності вже добігає кінця.

Однак у Південній Кореї не проти забрати препарати. Там упевнені, що ця угода дозволить прискорити вакцинацію проти коронавірусу у країні. Зокрема, там планують використати препарат для щеплення у Сеулі, де зростає кількість захворювань на COVID-19 серед молодих людей. 6 липня там зафіксували найвищий показник щоденного приросту інфікованих з грудня.

Влада Сеулу заявила, що використає вакцину для щеплення людей у зоні ризику, а також працівників комунальних служб та служб доставлення, продавців невеликих магазинів тощо.

Вакцина має надійти протягом найближчих кількох днів і органи влади Південної Кореї сподіваються почати використовувати її до 13 липня. Термін придатності близько мільйона невикористаних доз, які Ізраїль придбав у Pfizer минулого року, закінчується цього місяця, пише The Jerusalem Post.

Згідно з угодою, Південна Корея має повернути стільки ж вакцини Pfizer до Ізраїлю у вересні чи жовтні.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Нафталі Беннетт вже заявив, що це «безпрограшна угода», яка зменшить дірку у доступі до вакцин.

Як зазначає Reuters, близько 60% з 9,3 мільйона населення Ізраїлю вже отримали першу дозу щеплення проти коронавірусу. Натомість влада Південної Кореї заявила, що сподівається досягти колективного імунітету, щепивши 70% населення лише у листопаді.