Життя

Кабмін має внести закон про ринок землі до Ради до 15 березня

РБК-Україна
Життя/Кабмін має внести закон про ринок землі до Ради до 15 березня
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України повинен розробити та внести до парламенту закон про створення ринку сільськогосподарської землі до 15 березня 2019 року.

Про це повідомляє «РБК-Україна» з посиланням на відповідне розпорядження уряду, ухвалене 13 лютого.

Зазначається, що ухвалення закону про створення ринку землі припинить дію заборони на купівлю та продаж сільськогосподарських земель в Україні. Саме через відсутність ринку депутати щороку продовжують дію так званого мораторію на продаж землі. Водночас навіть без продовження мораторію продавати сільськогосподарську землю в Україні неможливо без створення ринку.

Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.

Нагадаємо, що Рада проголосувала за продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі 20 грудня 2018 року. Це рішення підтримав 231 депутат. У Мінекономіки рекомендували президенту цей закон заветувати. Президент підписав закон 4 лютого 2019 року.

Нагадаємо, що 22 травня 2018 року стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Чия земля?»: яким буде земельний ринок без мораторію

Нагадаємо, наприкінці 2017 року президент Петро Порошенко продовжив мораторій на продаж земель сільгосппризначення ще на рік.

Також у Світовому банку наполягали, що скасування мораторію на продаж землі залишається однією з ключових вимог міжнародних кредиторів та інвесторів.

Пов`язані новини