Кабінет міністрів передав НАК «Нафтогаз України» зі сфери управління Міністерства економічного розвитку і торгівлі в своє управління.

Відповідне рішення Кабмін прийняв на засіданні 22 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».

Раніше прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що нещодавній конфлікт навколо перепідпорядкування Мінекнономрозвитку на себе від правління «Нафтогазу» кадрових і фінансових питань ПАТ «Укртрансгаз» додатково сфокусував тему необхідності реформування «Нафтогазу України» в частині поділу компанії і публічності навколо управління її підприємствами.

«Тому рівень управління Кабінетом міністрів тільки прискорить цей процес», – сказав прем’єр.

Раніше Міністерство економічного розвитку і торгівлі України призупинило своє рішення про перепідпорядкування собі ПАТ «Укртрансгаз» від НАК «Нафтогаз України», а після засідання Кабміну 19 вересня скасувало це рішення.

Відзначимо, що окрім «Нафтогазу», переглянути рішення про передачу компанії «Укртрансгаз» під управління Міністерства економічного розвитку та торгівлі вимагають Європейський банк реконструкції та розвитку та Енергетичне співтовариство.  

Зокрема, Енергетичне співтовариство зауважує, що «Цей крок(МЕРТ— ред.) не відповідає Резолюції із розукрупнення, прийнятій урядом 1 липня 2016 року. Ця резолюція передбачає, що новий оператор газотранспортної системи працюватиме під управлінням Міністерства енергетики та вугільної промисловості, яке поступово візьме на себе керування діяльністю «Укртрансгазу». 

Поділитись: