Кабінет Міністрів України вирішив створити підприємство «Магістральні газопроводи України», яке стане єдиним державним оператором газотранспортної системи. Новостворене підприємство забере ці повноваження у «Нафтогазу».

Створити підприємство планують до 1 вересня, обіцяють в Кабміні.

Згідно документу, 100% акцій підприємства «Магістральні газопроводи України» перебуватимуть у власності держави. Компанія не підлягатиме приватизації, а управляти активами буде Міністерство енергетики та вугільної промисловості.

Як повідомляє прес-служба «Нафтогазу» у Facebook, нова компанія залучить кваліфікованого міжнародного партнера для експлуатації вітчизняної ГТС.

«Серед завдань компанії буде реалізація економічних інтересів українців як кінцевих власників та залучення кваліфікованого міжнародного партнера для експлуатації ГТС. По секрету: заявки від міжнародних компаній вже надходять», — сказано в повідомленні. 

Нагадаємо, що НАК «Нафтогаз України» є найбільшою компанією України, яка займається розробкою родовищ, видобутком нафти і газу і їх транспортуванням. Реструктуризація «Нафтогазу» відбувається згідно вимог ЄС про поділ функцій транспортування і зберігання природного газу.  

Окрім самостійного оператора ГТС, за рішенням уряду, до 1 березня 2017 року має бути створено також підприємство «Підземні газові сховища України». 

Поділитись: