Кабінет міністрів України затвердив кандидатуру нового очільника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації — генерала Служби безпеки України Олександра Куця.

Кабінет міністрів України затвердив кандидатуру нового очільника Донецької обласної військово-цивільної адміністрації — генерала Служби безпеки України Олександра Куця.

Про це в ефірі 5 каналу заявив колишній голова Донеччини Павло Жебрівський.

«Це вже не секрет. Сьогодні (20 червня, — ред.) Кабмін затвердив генерала СБУ Олександра Куця на посаду (глави Донецької військово-цивільної адміністрації)», — сказав він.

Жебрівський вважає, що президент України Петро Порошенко найближчим часом розгляне кандидатуру Куця і видасть відповідний указ.

«І тоді його будуть вже представляти на Донеччині», — додав екс-очільник Донецької ВЦА.

41-річний Олександр Куць народився в російському Ростові-на-Дону та до середини 90-х проживав у Росії. З відкритих джерел про трудову діяльність Куця стає відомо від 2009 року. З цього часу він почав працювати у відділі «К» управління Служби безпеки України в Києві та Київській області. Цей відділ займався боротьбою з корупцією та організованою злочинністю.

З березня 2015 року Куця призначили керувати управлінням СБУ в Донецькій області. До цього за результатами перевірки, проведеної за законом «Про очищення влади», під люстрацію він не потрапив.

На посаду керівника СБУ Донеччини Куць ймовірно був призначений з завданням оновити команду обласного управлінні спецслужби. Оскільки саме цим він і зайнявся, звільнивши весь тодішній особовий склад. 

Невдовзі після призначення Куця на Донеччину, СБУ вже звітувала про затримання завербованих російською розвідкою співробітників донецького управління Третяка, Нікіфорова та Косяка. Останні двоє щоправда в вересні 2016 року були передані бойовикам в рамках звільнення Жемчугова та Супруна. В викритті та подальшому затриманні Третяка, Нікіфорова та Косяка в 2015-му брав активну участь заступник начальника контррозвідки СБУ Олександр Хараберюш, який загинув внаслідок підриву авто в Маріуполі 31 березня 2017 року.

На посаді керівника донецької СБУ Куцю доводилося відповідати на закиди в діях проти учасників так званої блокади Донбасу. Блокада транспортного сполучення з окупованими територіями фактично тривала з грудня 2016 до березня 2017 року, коли РНБО офіційно ухвалила рішення про припинення такого сполучення. Куць, зі свого боку пояснював дії своїх підлеглих «відпрацюванням терористичної загрози» в містах на лінії розмежування.

Нагадаємо, 19 червня Петро Порошенко призначив колишнього очільника Донецької ВЦА Павла Жебрівського на посаду аудитора НАБУ.

Раніше, 11 червня, стало відомо, що Павло Жебрівський йде з посади голови Донецької ВЦА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Відставка Жебрівського: чому і куди пішов очільник Донеччини

Поділитись: