Життя

Кабмін змінив порядок відбору проектів для фінансування міжнародними фінансовими організаціями

Мінфін
Життя/Кабмін змінив порядок відбору проектів для фінансування міжнародними фінансовими організаціями
Зберегти
Вигляд
Кабінет міністрів України затвердив нову концепцію підвищення ефективності і впровадження спільних з міжнародними фінансовими організаціями проектів.

Відповідне рішення затвердили під час засідання уряд 27 грудня.

«Концепція передбачає зміну підходів до вибору проектів для фінансування МФО, а також вищій відповідності проектів наявним пріоритетам України», — повідомляють у Мінфіні.

Зокрема, концепція передбачає покращення проектного менеджменту на різних рівнях, розробку інструментів для мінімізації валютних ризиків, створення платформи для обміну інформацією про проекти, які реалізуються спільно з міжнародними організаціями. Крім цього, уряд створив відкритий реєстр проектів міжнародних фінансових організацій, що реалізуються в Україні.

Нагадаємо, що до переліку міжнародних фінансовихз організацій відносять, зокрема, Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародний банк реконструкції та розвитку, Світовий банк, МВФ та інші міжнародні банки.

Зокрема, одним з найбільших інвесторів України є ЄБРР. Так, 14 грудня там повідомили, що виділять 18 мільйонів євро на будівництво 3 сонячних електростанцій.

Раніше в ЄБРР повідомляли, що припинять фінансувати проекти з сонячної енергетики в Україні. Причиною такого рішення стала «відсутність реальних кроків української влади щодо заміни «зеленого тарифу».

Пов`язані новини