Економіка / Макроекономіка

ЄБРР більше не фінансуватиме будівництво сонячних електростанцій в Україні

Інтерфакс-Україна
Економіка/Макроекономіка/ЄБРР більше не фінансуватиме будівництво сонячних електростанцій в Україні
Зберегти
Вигляд
Європейський банк реконструкції та розвитку припиняє програми підтримки та фінансування проектів з виробництво сонячної енергії через відсутність кроків української влади із заміни так званого «зеленого тарифу» на інші методи підтримки галузі.

Про це повідомила Представниця департаменту електроенергії ЄБРР Ольга Єреміна.

«Зараз рахунок пішов на дні, коли банк може вирішити, що в подальшому у відновлювальній енергетиці нових проектів більше фінансуватися не буде. Щодо сонячної енергетики, ми вже вирішили, що нових проектів не беремо, щодо вітрової поки рішення не ухвалили», — повідомила Єреміна.

Вона також додала, що у ЄБРР очікують, що інші міжнародні фінансові організації також можуть невдовзі відмовитися від надання підтримки проектам альтернативної енергетики в Україні.

Зазначається, що сьогодні в Україні діє модель стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел, відповідно до якої держава купує таку енергію за підвищеним тарифом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дорога, проблемна і потрібна: майбутнє «зеленої енергетики» в Україні

Напередодні в ООН повідомляли, що для уникнення кліматичної катастрофи світу необхідно інвестувати щонайменше 2,4 трильйона доларів на рік у «зелену» енергетику до 2035 року, а також повністю відмовитися від ТЕС до 2050 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нобеля з економіки вручили за вплив кліматичних змін на економічний розвиток

Також нагадаємо, що уряд Норвегії планує інвестувати до 400 мільйонів євро у проекти «зеленої енергії» в Україні.

Пов`язані новини