«Кадирівцю», який керував захопленням міст Луганщини, повідомили про підозру. Йому загрожує до 10 років за ґратами

Командиру спецзагону «Ахмат» росгвардії рф повідомили про підозру за керівництво військовою операцією із захоплення міст Луганщини.

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора України.

За даними слідства, з початком повномасштабного вторгнення в Україну особовий склад спецзагону «Ахмат» прибув у Луганську область для участі у бойових діях проти української армії та терору цивільного населення.

Очолювати спецпідрозділ довірили особисто помічнику голови Чеченської Республіки рф, який у 2011-2021 роках був заступником очільника МВС Чечні.

Правоохоронці не називають імені «кадирівця». Однак відомо, що йдеться про Апти Алаудінова, якого глава Чечні Рамзан Кадиров називає «своїм братом».

За наказом керівництва рф у березні-червні 2022 року військові спецзагону «Ахмат» у складі розвідгруп заходили в населені пункти Луганщини. Вони масовано обстрілювали з важкого озброєння позиції ЗСУ для просування окупаційних військ збройних сил рф та бойовиків так званих «Л/ДНР» на територію Кремінної, Рубіжного, Сєвєродонецька та Лисичанська.

Командир «Ахмату» публічно звітував перед Кадировим та вищим керівництвом рф про «успіх денацифікації» на східному фронті. Для показовості такі відеозвернення переважно записувалися біля або безпосередньо в адмінприміщеннях державних структур регіону.

«Кадирівцю» оголосили підозру за вчинення умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України (ч. 2 ст. 110 КК України). Санкція цієї статті передбачає від 5 до 10 років ув'язнення з конфіскацією майна або без такої.

Участь «кадирівців» у війні

Повідомлення про участь чеченських військовослужбовців у війни росії проти України почали надходити з перших днів вторгнення. 26 лютого у мережі з'явилося відео, на якому ймовірні «кадирівці» вивішують російський прапор на військовій частині в Гостомелі.

На записі один із бійців, звертаючись до Кадирова, заявляє, що його загін відбив три атаки української армії та захопив об'єкт. ЗСУ прокоментували, що «кадирівці» насправді ввійшли на територію вже порожньої частини — боїв за неї не було.

Засновник розслідувальної групи Conflict Intelligence Team Руслан Левієвназивав чеченців «PR-військами»:«Їхньої участі в боях ми зрештою жодного разу не побачили ... вони можуть робити багато відео, багато фотографій, зроблених гарно, як вони ходять з автоматами, "зачищають" будинки».

У травні українська розвідка повідомляла, що приблизно 2 500 «кадировців» взяли участь у війні проти України. Приблизно 100 з них загинули, ще 300 — отримали поранення та понад 60 — втекли з України.

Головним завданням «кадирівців», за даними ГУР, було залякування та геноцид українців. Вони були у другому ешелоні наступу та займалися обшуком помешкань, знущанням із заручників, пограбуванням та розбоєм.

Після того, як російські війська почали зазнавати перших масштабних втрат, «кадирівцям» наказали зупиняти підрозділи, що відступають та показово розстрілювати тих, хто відмовляється воювати, кажуть у розвідці.

Після відходу російських військ із Київської та Чернігівської областей бойовики з Чечні перемістилися на Луганський та Маріупольський напрямки.