Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков вважає, що зараз не час для кадрових перестановок в уряді, оскільки це може ускладнити процес формування бюджету на 2021 рік.

«Станом на сьогодні пропозицій щодо зміни в уряді в порядку денному Ради немає — ні по конкретно взятих міністрах, ні по Кабінету міністрів в цілому. Якщо ми говоримо про загальну заміну Кабінету міністрів, я особисто вважаю, що це недоцільно робити під час бюджетного процесу», — сказав він в інтерв’ю телеканалу «Україна 24».

Він додав, що заміна міністрів економічного блоку, тобто міністра фінансів Сергія Марченка та міністра економіки Ігоря Петрашка, може взагалі зупинити бюджетний процес.

«Якщо ми говоримо про фінансовий блок, також велике питання наскільки це буде можливо з урахуванням того, що, якщо там приходять нові люди, коли вони зайдуть в цей процес, вони не скажуть «ми на нього не впливали, давайте переробляти все», і це може зупинити процес формування бюджету на наступний рік», — резюмував Разумков.

Чому взагалі заговорили про відставки?

Вересень розпочався з гучних заяв депутатів про можливі відставки в уряді. І в партії влади, і в опозиції існують претензії до міністра охорони здоров’я та міністра внутрішніх справ. Також «слуги» дедалі частіше невдоволені міністрами економічного блоку. Глава фракції Давид Арахамія вимагав від урядовців покрокового плану для виходу з кризи. Якщо не буде — пригрозив заміною. Заговорили навіть про відставку всього Кабміну «під місцеві вибори», які мають бути 25 жовтня.

А що зараз з бюджетом на 2021 рік?

14 вересня Кабінет міністрів України схвалив проєкту державного бюджету на 2021 рік. Зокрема, у ньому урядовці заклали долар по 29 грн та 270 млрд грн дефіциту. Тепер цей проєкт мають опрацювати у Верховній Раді.Поділитись: