Канада продовжила міграційну програму для українців CUAET

Міністерство імміграції Канади оголосило про продовження дії Канадсько—українського дозволу на екстрені поїздки (CUAET). Ця програма передбачена для підтримки українців, що тікають від російського вторгнення.

Про це повідомили на сайті канадського уряду.

Програма підтримки передбачає, що:

  • українці та члени їхніх сімей зможуть до 15 липня 2023 року безкоштовно подавати документи за кордон на отримання візи CUAET;
  • ті, хто вже має візу CUAET, можуть поїхати в Канаду до 31 березня 2024 року відповідно до спеціальних заходів;
  • власники CUAET, які вже перебувають у Канаді, матимуть можливість до 31 березня 2024 року безкоштовно продовжити або змінити свій тимчасовий статус.

Також у повідомленні канадського уряду зазначили, що українці зможуть скористатися одноразовою фінансовою підтримкою та доступом для надання екстреного житла до 2 тижнів, якщо це буде необхідно після їхнього прибуття до Канади.

«Ми віддані допомозі людям, які тікають від незаконного та невиправданого вторгнення росії в Україну. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб надати українцям тимчасовий безпечний притулок і життєво важливі послуги та підтримку, необхідні для процвітання в громадах по всій Канаді», — сказав міністр імміграції, біженців та громадянства Шон Фрейзер.

Про програму CUAET

Програма запрацювала з 17 березня 2022 року. З того часу і до 16 березня 2023 року заявки на отримання візи подали понад 943 тисячі українців. З них 616 тисяч заявок схвалили. А от прибули до Канади 133 323 заявники.

Завдяки програмі українці можуть залишатися в Канаді до трьох років, а також отримують дозвіл на роботу та навчання.

Допомога Канади

У квітні 2022 року Канада виділила 100 мільйонів канадських доларів на гуманітарну допомогу Україні та організувала рейси для українських біженців з Європи до Канади.

У 2022 році Канада виділила Україні понад 5 мільярдів доларів прямої фінансової, військової, гуманітарної та імміграційної допомоги. Сюди входить 2,5 млрд доларів економічної підтримки.

Військова допомога включала понад 200 бронетранспортерів Senator, ЗРК NASAMS із відповідними боєприпасами, 39 броньованих машин бойової підтримки, протитанкову зброю, стрілецьку зброю, гаубиці M777 та відповідні боєприпаси, безпілотники високої роздільної здатності та інше.

Персонал Збройних сил Канади також скерували до Великої Британії та Польщі для допомоги в підготовці військовослужбовців ЗСУ в межах програми UNIFIER.

Крім того, з моменту повномасштабного вторгнення росії Канада запровадила санкції проти понад 1500 фізичних та юридичних осіб рф.

Авторка: Дар'я Ришкович