Канада виділить 25 мільйонів доларів, аби завадити спробам іноземного втручання у вибори 2019-го року в Україні. Про це заявила міністерка закордонних справ країни Христя Фріланд під час Українського ланчу від фонду Віктора Пінчука на Мюнхенській безпековій конференції.

«Для нас, тих, хто не є українцями, дуже важливо упевнитися у тому, що вибори [2019 року] будуть вільними, чесними та без втручання. Це є великим зовнішньополітичним пріоритетом Канади», — заявила міністерка закордонних справ країни Христя Фріланд.

Вона також додала, що в Україну цього тижня вже прибуло 50 канадських спостерігачів. Ще понад сотня приїде уже перед проведенням виборів.

«Перебуваючи там, ми можемо допомогти українцям уже після виборів заявити світові та тим, хто хоче заперечити їм, що Україна — є демократичною країною, в якій відбулися вільні вибори», — зазначила міністерка.

Фріланд закликала решту держав послідувати їхньому прикладу, а також долучитися до ОБСЄ у справі забезпечення прозорих виборів.

Також у Мюнхені міністр закордонних справ Павло Клімкін сказав, що зовнішній курс після виборів президента України, не зміниться.

Документи для реєстрації кандидатом у президенти за весь час роботи Центральної виборчої комісії принесли 90 людей. 8 лютого ЦВК завершила реєструвати кандидатів у президенти: остаточна кількість — 44.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вибори президента України 2019: Хто у нас кандидати?

31 грудня в Україні розпочалася передвиборча кампанія виборів президента-2019.

Голосування у першому турі виборів президента України відбудеться з 8:00 до 20:00 31 березня. Офіційні результати голосування українців мають оприлюднити не пізніше 10 квітня.

Поділитись: