Канада заявляє про безпечність вакцини проти коронавірусу AstraZeneca попри припинення щеплень у низці країн

Міністерство охорони здоров'я називає вакцину проти коронавірусу AstraZeneca безпечною та ефективною попри те, що низка країни призупиняє вакцинацію препаратом через побічні ефекти.

Про це передає Reuters.

У міністерстві заявили, що знають про побічні реакції, які зафіксували в Європі, проте додали — переваги вакцини продовжують переважати ризики.

«Наразі немає ознак того, що вакцина спричинила ці реакції. У Канаді поки не надходило повідомлень про побічні реакції через вакцину AstraZeneca», — заявили у міністерстві.

Загалом Канада замовила 20 мільйонів доз вакцини AstraZeneca, а також має отримати 1,9 мільйона доз препарату в межах ініціативи COVAX. Минулого тижня Канада отримала перші 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca, яку виготовили в Індії. Тобто ідеться про вакцину CoviShield, якою також вакцинують в Україні.

Зазначимо, що вакцину виготовляють одразу декілька організацій: компанія AstraZeneca-SKBio, що у Південній Кореї, та Інститут сироватки крові в Індії.

Хто призупинив щеплення вакциною AstraZeneca та чому?

Данія оголосила, що на 14 днів припинить використання вакцини AstraZeneca/Oxford як запобіжний захід після повідомлення про одну смерть, а також ㅡ про утворення тромбів у людей, яких щепили цим препаратом.

Водночас у Міністерстві охорони здоров'я країни заявили, що рано говорити про взаємозв'язок між побічними реакціями та вакциною AstraZeneca.

Згодом про аналогічну заборону оголосили в Норвегії та Ісландії. В Італії заборонили робити щеплення конкретною партією вакцини, а в Таїланді відклали початок вакцинації препаратом AstraZeneca.

Раніше рішення призупинити щеплення вакциною AstraZeneca також ухвалили Естонія, Латвія, Литва, Люксембург. Країни розслідуватимуть, чи справді цей препарат впливає на згущення крові.

Після таких рішень AstraZeneca вирішила скоротити кількість постачань вакцини у Європу. До кінця березня виробник планує доставити 30,1 млн доз препарату, хоча раніше планував доставити 40 млн доз до кінця березня.

Європейське агентство лікарських засобів (EMA) зазначило, що попередня перевірка партії вакцини AstraZeneca (ABV5300) не показала, що саме вона є причиною випадків утворення тромбів у пацієнтів. Там зазначили, що наразі користь вакцини перевищує можливі негативні ризики.

Партія вакцини містила мільйон доз препарату, її направили до 17 країн Євросоюзу. Наразі Комітет із безпеки агентства розслідує випадки, пов'язані з можливою «побічкою» вакцин із цієї партії. Усього, за даними EMA, станом на 9 березня було зареєстровано 22 випадки утворення тромбів серед 3 мільйонів людей, щеплених вакциною COVID-19 AstraZeneca в Європі.