«Якщо ви не можете принести бамбук великим пандам, принесіть великих панд поближче до бамбуку». Ер Шун і Да Мао повернуть до Китаю, бо в зоопарку не вистачає бамбуку, аби їх прогодувати
Фото:

Calgary Zoo

Калґарський зоопарк, що в Канаді, поверне великих панд Ер Шун і Да Мао до Китаю, оскільки в нього закінчуються запаси бамбуку, яким годують тварин.

«Якщо ви не можете принести бамбук великим пандам, принесіть великих панд поближче до бамбуку», — йдеться в повідомленні зоопарку.

За словами керівника Калґарського зоопарку Клемента Лантьє, через пандемію коронавірусу установа не може отримати бамбук від постачальників. Тому там ухвалили рішення віддати тварин назад у Китай.

«Вважаємо, що наразі, в ці складні й безпрецедентні часи, найкраще й найбезпечніше для Ер Шун і Да Мао місце — там, де бамбуку багато і де його легко отримати», — сказав Лантьє.

Раціон великих панд на 99% складається зі свіжого бамбуку. Доросла тварина має з’їдати близько 40 кілограм бамбуку на день.

Ер Шун і Да Мао передали Калґарському зоопарку з Китаю в 2014 році терміном на 10 років. У 2018 році вони народили двох малюків — Джиа Панпан і Джиа Юеюе.

Тимчасове надання Китаєм панд до зоопарків світу — це так звана «пандодипломатія» (panda diplomacy). Вона є складовою дипломатії Китаю, покликаної покращувати імідж країни у світі. Оскільки КНР є єдиною країною, де розташоване природне середовище панд, вона тимчасово «позичає» їх зоопаркам, а ті, своєю чергою, отримують більші прибутки за рахунок відвідувачів.

Поділитись: