Канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що в країні почалася друга хвиля епідемії коронавірусу: кількість виявлених випадків інфікування щодня зростає і скоро може перевищити 1000 людей. У багатьох країнах Європи також повідомляють про збільшення кількості хворих на COVID-19.

У Австрії з населенням близько 9 мільйонів людей за 11 вересня виявили 869 людей із коронавірусною хворобою — це найбільший показник із березня, коли в країні спалахнула епідемія COVID-19.

«Те, що зараз у нас відбувається, — це початок другої хвилі [епідемії коронавірусу]», — заявив Курц і закликав австрійців дотримуватися заходів безпеки: соціального дистанціювання і носіння масок у громадських місцях.

Із 14 вересня в Австрії маска стане обов’язковою в громадському транспорті, школах і крамницях, а кількість людей, які можуть брати участь у масових заходах, обмежать до 50 (якщо в приміщенні) або 100 (якщо на відкритому повітрі).

З початку епідемії в Австрії коронавірусною хворобою хворіли або хворіють понад 33 тисячі людей. Із них від ускладнень померли 756, а майже 27 тисяч вилікувалися від COVID-19.

Не лише в Австрії

Кількість випадків COVID-19 збільшилася не лише в Австрії, а й в інших країнах Європи.

Чехія четверту добу поспіль повідомляє про рекордні показники зростання хворих на коронавірусну хворобу за добу. За 12 вересня COVID-19 виявили в 1541 людини. Уперше з початку пандемії в країні з населенням трохи більш як 10 мільйонів людей п’яту добу поспіль фіксують понад 1000 випадків коронавірусної хвороби.

У Франції 13 вересня вперше виявили понад 10 тисяч нових випадків COVID-19 за добу. Зросла й кількість госпіталізованих пацієнтів у важкому стані. Прем’єр-міністр країни Жан Кастекс закликав владу французьких міст посилити карантинні заходи.

Серед країн Європи, втім, найбільше від пандемії коронавірусу продовжує потерпати Іспанія. За даними Європейського центру контролю та профілактики захворювань, за останні 14 днів там на COVID-19 захворіли 268 людей на 100 тисяч населення — це найбільший показник серед країн ЄС і майже вдвічі більше, ніж у Франції, яка на другому місці.

Що у світі?

Пандемія коронавірусу не вщухає. Понад 28,8 мільйона людей у всьому світі станом на 13 вересня хворіли чи хворіють на COVID-19. Цього тижня кількість померлих від ускладнень, викликаних коронавірусною інфекцією, перевищила 900 тисяч.

Нині в трійці країн із найбільшою кількістю хворих із COVID-19 перебувають Сполучені Штати (майже 6,5 мільйона), Індія (понад 4,7 мільйона) та Бразилія (4,3 мільйона).

В Україні за весь час епідемії коронавірусне захворювання виявили в 154 335 людей, з них одужали 68 893 пацієнтів, а 3 178 — померли від ускладнень. 82 264 людини продовжують лікуватися від COVID-19.

Наразі добовий рекорд зафіксували 10 вересня і оголосили днем пізніше — тоді COVID-19 підтвердили у 3 144 людей.

Поділитись: