Кандидат на посаду високого представника Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель визначив урегулювання в Україні як один з пріоритетів майбутньої діяльності на цій посаді.

Про це він сказав під час заслуховування на Комітеті Європейського парламенту із закордонних справ, яке проходить у межах підготовки до призначення нового складу Єврокомісії, повідомляє «Укрінформ».

«Я повною мірою визнаю важливий внесок Європейського парламенту у розробку Європейської зовнішньої політики, і додану вартість парламентської дипломатії, як ви це зробили в Україні. Маю намір долучитися до реформ та інтеграції країн Західних Балкан, підтримати демократію та територіальну цілісність України, подолати виклики у нашому партнерстві та Півдні», — зазначив Боррель.

«Ми маємо продовжувати санкції проти Росії до того часу, поки там не відбудуться суттєві зміни. Це потребує великої єдності. Як ви всі знаєте, достатньо, щоб одна країна проголосувала проти продовження, щоб ці санкції перестали діяти. Саме тому ми потребуємо єдності», — наголосив Боррель.

Він зауважив, що бачить роль високого представника ЄС не лише в тому, щоб бути посередником та шукати консенсус, а, передусім — виходити з пропозиціями та ідеями, які дозволять долати відмінності між країнами ЄС та допомагати їм зберігати єдність.

Поділитись: