25 травня на Каннському кінофестивалі відбулася прем'єра картини «Лагідна» українського режисера Сергія Лозниці. Стрічка бере участь в основному конкурсі фестивалю.

25 травня на Каннському кінофестивалі відбулася прем'єра картини «Лагідна» українського режисера Сергія Лозниці. Стрічка бере участь в основному конкурсі фестивалю.

Одразу після показу думки критиків розділилися — одні прогнозують фільму місце серед лауреатів фестивалю, інші вважають картину не вартою відзнаки.

«Лагідна» — екранізація однойменної повісті Фьодора Достоєвського, що розповідає про подорож дружини через всю Росію, щоб доставити чоловікові посилку, яку повернуло керівництво в'язниці.

  Лук'ян Галкін, кінокритик та головний редактор Moviegram 

«Щодо цього фільму думки розділились найбільше – на прес-показі було чути водночас букання й оплески, після чого соцмережі наповнилися полярними відгуками. Як на мене, це чи не найсильніший учасник конкурсу, в якому Лозниця продовжує лінію жорстокого абсурду «Щастя мого». Режисер препарує російську дійсність, зображуючи її гротескним тюремним апаратом, у котрий залучено кожного, і посилює висловлювання абсолютно вбивчою цитатою з «Хрустальов, машину» Олексія Германа. Перший із цьогорічних каннських фільмів, який мені справді хотілося б переглянути ще раз».

 Олексій Тарасов, головний редактор Buro 24/7 та ведучий Громадського

«Можна намагатися виправдати режисера тим, що Достоєвський писав про російську безвихідь і Лозниця просто занурює глядача в пекло, яке колись давно помітив та задокументував великий письменник. Тільки претензія до фільму не в тому, наскільки переконливо показане пекло, а в тому, наскільки грубими, кустарними мазками воно намальоване».

Повний текст колонки шукайте тут.

Сергій Лозниця — один із найуспішніших українських режисерів. Його фільм «У тумані» (2012) отримав приз FIPRESCI на Каннському міжнародному кінофестивалі. В листопаді 2016 документальна стрічка Лозниці «Аустерліц» отримала головну нагороду німецького кінофестивалю DOK Leipzig.

Поділитись: