Вже з 14 листопада в Україні може запрацювати так званий карантин вихідного дня, коли у суботу та неділю не працюватиме нічого, крім об’єктів критичної інфраструктури, як-от продуктові магазини.

Про це в ефірі каналу «1+1» заявив очільник Міністерства охорони здоров’я Максим Степанов.

За його словами, Україна не може собі дозволити запровадити повний локдаун знову, як це робить низка європейських країн. 

«Саме тому наша пропозиція буде робити такий жорсткий карантин саме на вихідні дні, тобто субота-неділя. Це коли в нас залишаться працювати виключно продуктові магазини та аптеки і, звичайно, транспорт. Тобто все те, що стосується критичної інфраструктури. Все решта щоб у вихідні дні не працювало», — сказав міністр.

Якщо ви думали, що в МОЗ вважають, що коронавірус у будні не передається, то ні; логіка такого рішення в іншому — значно зменшити контакти людей на вихідних, щоби розірвати ланцюг передачі коронавірусу, принаймні так каже Степанов.

За словами міністра, запрацювати такий карантин може вже із суботи наступного тижня (14 листопада). Окремо він запевнив, що громадський транспорт на вихідних працюватиме, бо це критична інфраструктура.

Зазначимо, що ця ідея озвучується владою не вперше, про такий вид карантину Степанов вже говорив.

Які обмеження в Україні зараз?

Поки у нас діє адаптивний карантин, у межах якого регіони поділяють на чотири карантинні зони за рівнем поширення COVID-19: «червону», «помаранчеву», «жовту »та «зелену». Про поділ, який діє з 2 листопада, читайте тут.

За останнім поділом більшість регіонів України потрапили у «червону» та «помаранчеву» зони — вони передбачають найжорсткіші обмеження. Вони передбачають обмеження у роботі громадського транспорту, закриття розважальних закладів, спортзалів, фітнес-центрів.

Яка у нас ситуація з COVID-19?

Епідемія набирає обертів. За минулу добу, 4 листопада, в Україні виявили рекордну кількість нових хворих — 9 850 випадків, а померли від ускладнень — 193 пацієнти.

За алгоритмом МОЗ жорсткий карантин по всій Україні обіцяють, коли щодоби виявлятимуть 11-15 тисяч хворих. Детальніше про чотири рівні небезпеки від МОЗ тут.

Поділитись: