Картину «Ай-Петрі. Крим» Архипа Куїнджі повернуть у Третьяковську галерею, звідки її викрали напередодні, однак на виставку художника її більше не виставлятимуть. Картину мають повернути до галереї до кінця дня. Про це повідомила гендиректорка Третьяковської галереї Зельфіра Трегулова.

За її словами, у галереї є домовленість з Російським музеєм, звідки це полотно привезли на виставку, що «ця картина виставлена знову не буде». Російський музей надішле своїх фахівців в Третьяковську галерею. 

Нагадаємо, 27 січня стало відомо, що у Третьяковській галереї на очах у відвідувачів викрали картину Архипа Куїнджі «Ай-Петрі. Крим». За словами очевидців, злочинець під виглядом музейного працівника дістав картину з рами й зник з нею на очах у відвідувачів.

Зранку 28 січня підозрюваного у викраденні затримали. Раніше, в грудні 2018 року, підозрюваного затримували за зберігання наркотиків. Він є фігурантом кримінальної справи та на момент затримання перебував під підпискою про невиїзд.

Куїнджі Архип — художник, який народився поблизу Маріуполя. Він навчався в Петербурзькій академії мистецтв. Деякий час він займався у майстерні відомого мариніста Івана Айвазовського. Картина «Ай-Петрі. Крим», на якій зображений гірський пейзаж, створювалася в 1898-1908 роках. 

Поділитись: