Працівники Міністерства внутрішніх справ Росії разом зі Федеральною службою безпеки затримали підозрюваного у викраденні картини Архипа Куїнджі «Ай-Петрі. Крим» з Третьяковської галереї, розташованої в Москві.

Окрім підозрюваного, знайшли також саму картину Куїнджі, зазначила офіційна представниця МВС Ірина Вовк російському агентству ТАСС.

Підозрюваний — 31-річний чоловік, якого раніше вже затримували за зберігання наркотиків. Правоохоронці також перевіряють імовірних співучасників крадіжки.

Поліція дізналася про викрадення картини з Третьяковської галереї, коли приїхала на виклик щодо крадіжки шуби, вказує ТАСС з посиланням на свої джерела в правоохоронних органах.

«Початково до поліції надійшло повідомлення щодо краджки шуби з гардеробу Третьяковки. Працівники поліції, які прибули на місце, почали проглядати записи з камер відеоспостереження й побачили, як невідомі зняли зі стінки полотно Куїнджі», — повідомили агентству.

Утім джерело не зазначило, чи вдалося знайти саму шубу.

27 січня стало відомо, що у Третьяковській галереї на очах у відвідувачів викрали картину Архипа Куїнджі «Ай-Петрі. Крим». За словами очевидців, злочинець під виглядом музейного працівника дістав картину з рами й зник з нею на очах у відвідувачів.

Куїнджі Архип — художник, який народився поблизу Маріуполя. Він навчався в Петербурзькій академії мистецтв. Деякий час він займався у майстерні відомого мариніста Івана Айвазовського.

Нагадаємо, що одним із викрадачів картини Ренуара з аукціонного дому у Відні виявився українець.

26 листопада 2018 року щонайменше троє людей викрали з будівлі аукціонного дому Dorotheum у Відні картину Ренуара орієнтовною вартістю близько 120-160 тисяч євро. Двох інших співучасників злочину продовжують шукати. Потенційний покупець викраденої картини може перебувати я у Північній Європі.

Поділитись: