Життя

Референдум про незалежність Каталонії: як Іспанія намагалася перешкодити голосуванню

1 жовтня, 2017 22:57
Життя/Референдум про незалежність Каталонії: як Іспанія намагалася перешкодити голосуванню
Зберегти
Вигляд
lead
Референдум у Каталонії супроводжувався сутичками з поліцією

У Каталонії 1 жовтня провели референдум про незалежність регіону, який іспанська влада оголосила незаконним.

Іспанська поліція намагалася перешкодити голосуванню: блокувала автівки з бюлетенями, відтісняла людей від дільниць, а згодом застосувала гумові кулі проти прихильників незалежності Каталонії. У сутичках постраждало вже понад 700 людей. У свою чергу, МВС Іспанії повідомило про більш ніж 30 постраждалих силовиків.

Кореспонденти Громадського перебували у Барселоні та слідкували за основними подіями щодо референдуму про незалежність Каталонії в онлайн-режимі.

 

 

Влада Іспанії вважає референдум незаконним. За підтримку референдуму про незалежність Каталонії заблоковано понад 140 сайтів.

Раніше повідомлялося, що напередодні референдуму про незалежність чоловік відкрив вогонь з пневматичної зброї на одній з виборчих дільниць у Каталонії, внаслідок чого 4 людини постраждали.

 З 2009 року вже відбулось сім дрібніших хвиль таких волевиявлень – у різних регіонах області: вони мали лише консультаційний характер.

Втім, раніше уряд Іспанії не реагував на це так жорстко. Останній такий референдум провели в 2014 році — 80% голосів були за незалежність, проте на дільниці прийшли лише 37%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: (Не)законний референдум: чого хоче Каталонія.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини