Катастрофа літака в Ірані: МАУ оприлюднила списки загиблих членів екіпажу

Рятувальники працюють серед уламків літака МАУ, що розбився біля аеропорту Імам Хомейні в Тегерані, 8 січня 2020 року
Рятувальники працюють серед уламків літака МАУ, що розбився біля аеропорту Імам Хомейні в Тегерані, 8 січня 2020 року EPA-EFE / ABEDIN TAHERKENAREH

Компанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) оприлюднила список загиблих членів екіпажу унаслідок падіння літака 8 січня в Ірані. Усі вони українці.

Пілоти:

Наумкін Олексій Євгенович

Гапоненко Володимир Іванович

Хоменко Сергій Анатолійович

Бортпровідники:

Статнік Катерина Олегівна

Матьков Ігор Валерійович

Микитюк Марія Михайлівна

Лихно Денис Михайлович

Овчарук Валерія Євгеніївна

Сологуб Юлія Миколаївна

Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня незадовго після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.

На борту, за попередніми даними, перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців

За даними міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.

Посольство України в Ірані спочатку повідомило, що причиною падіння українського літака в Ірані стала аварія двигуна, версія ракетної атаки виключена. Але за кілька годин на сайті посольства ця заява зникла.

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що Україна домовляється з Іраном про спільне розслідування катастрофи літака МАУ.

Раніше іранські ЗМІ назвали попередньою причиною катастрофи технічні несправності. Водночас йорданське видання Al-Hadath повідомило, що літак могли випадково збити ракетою.

У ніч на 8 січня Іран завдав ракетного удару по двох військових базах США в Іраку. Це стало відповіддю на загибель іранського генерала Касема Сулеймані, якого 3 січня убили недалеко від Багдада за наказом президента США Дональда Трампа.

Авіакомпанії Lufthansa та Air France тимчасово зупинили усі польоти над територією Ірану та Іраку після аварії українського літака.