Lufthansa та Air France призупинили усі польоти над Іраном та Іраком
Авіакомпанії Lufthansa та Air France тимчасово зупинили усі польоти над територією Ірану та Іраку. Таке рішення вони ухвалили після аварії українського літака біля іранської столиці.
Зокрема, Lufthansa скасувала рейси в Тегеран. Зараз авіакомпанія оцінює ситуацію, щоб вирішити, коли й за яких умов ці рейси зможуть відновити.
Оновлено: Також над територією Іраку та Ірану призупинила польоти нідерландська авіакомпанія KLM.
Крім цього, авіаперевізники Emirates та Flydubai скасували рейси до Багдада. Водночас рейси до міст Басра та Наджаф залишаються.
Раніше США заборонили американським авіакомпаніям здійснювати пасажирські та вантажні польоти в повітряному просторі над Іраном і Іраком. Це сталося після ракетної атаки на військову базу США в Іраку.
Також свої рейси раніше скасували або перенаправили кілька великих авіакомпаній, яких не торкнулася заборона Федерального управління цивільної авіації США, пише Reuters. Серед них польська LOT, тайванська China Airlines, Singapore Airlines Ltd, австралійська Qantas Airways Ltd і Air Canada.
- Літак Boeing-737-800 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня незадовго після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.
- На борту, за попередніми даними, перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців. За даними міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.
- У посольстві України в Ірані попередньою причиною авіакатастрофи назвали аварію двигуна через технічні причини, версія теракту або ракетної атаки виключається. Згодом ця заява зникла з сайту посольства.
- Раніше іранські ЗМІ назвали попередньою причиною катастрофи технічні несправності. Водночас йорданське видання Al-Hadath повідомило, що літак могли випадково збити ракетою. У ніч на 8 січня Іран завдав ракетного удару по двох військовим базам США в Іраку. Це стало відповіддю на загибель іранського генерала Касема Сулеймані, якого 3 січня убили недалеко від Багдада за наказом президента США Дональда Трампа.
- У МАУ заявили, що літак Boeing 737-800 з реєстраційним номером UR-PSR, який зазнав аварії, МАУ отримала у 2016 році (загальний вік авіасудна — 3,5 року, МАУ — перша і єдина його експлуатант). Останнє планове технічне обслуговування, за даними МАУ, відбувся 6 січня 2020 року. В авіакомпанії запевняють, що судно було справне.
Boeing 737-800 — дуже поширена модель пасажирських літаків, що використовується для польотів короткої та середньої дальності. Тисячі літаків використовуються авіакомпаніями по всьому світу.
- Поділитися: