ENRU

Катастрофа MH17: родичі загиблих вийшли з протестом до посольства РФ в Гаазі

Група з п'ятнадцяти людей провела мирну демонстрацію біля посольства Росії в Гаазі. Вони звинувачують Росію у перешкоджанні розслідування катастрофи MH17, повідомляє NOS.  

Видання зазначає, що це перший відкритий протест проти позиції Росії.

Родичі встановили перед будівлею посольства меморіальну лавку з текстом «Чекаємо на встановлення відповідальних та повну ясність».

Учасники протесту перерахувати ряд перешкод з боку Росії, зокрема, блокування суду ООН, приховування свідків, відмова надавати інформацію та надання недостовірної інформації.

Раніше міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп повідомила, що винні у катастрофі MH17 можуть бути покарані заочно. 

«Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, рейс Амстердам-Куала-Лумпур, був збитий на Донбасі неподалік Сніжного Донецької області 17 липня 2014 року. На його борту знаходилися 298 осіб, всі вони загинули. Більшість з пасажирів на борту Boeing 777 були голландцями, інші — з 17 країн, в тому числі на борту було 38 австралійців.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу «земля–повітря», випущеної із ЗРК «Бук».

Пізніше Bellingcat оприлюднила у доповіді, що до збиття боїнга МН17 причетний генерал-майор РФ Дубинський. Однак він заперечив свою причетність до катастрофи.

Голландські журналісти знайшли будинок підозрюваного у справі МН17 генерал-майора РФ Дубинського.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто насправді збив МН17? Аналіз Bellingcat і Atlantic Council.

Малайзія сподівається, що підозрюваних у катастрофі МН17 назвуть до 2018 року. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram