У 2017 році слідчий вже перевіряв заяви про побиття в'язня у колонії в Ярославлі, але відмовився порушувати справу.

У 2017 році слідчий вже перевіряв заяви про побиття в'язня у колонії в Ярославлі, але відмовився порушувати справу.

Як пише «Коммерсант», влітку 2017-го працівник слідчого комітету Росії Родіон Свірський перевіряв заяви адвокатів про тортури над засудженим Євгеном Макаровим, проте відмовився порушувати кримінальну справу.

Нині чоловік вже не працює слідчим, з листопада 2017 року його призвали до армії.

Як повідомила представниця обласного управління Слідчого комітету Крістіна Гузовська, з приводу дій екс-слідчого розпочали процесуальну перевірку.

23 липня у Ярославській колонії заявили, що в'язень Єген Макаров, якого катували працівники тюрми, намагався їх спровокувати.

23 липня родичі одного з учасників катувань в’язня в Ярославській колонії РФ подали скаргу проти видання «Новая газета» та правозахисників з фонду «Общественный вердикт», які оприлюднили відео катувань та ім’я присутнього на них чоловіка.

20 липня видання «Новая газета» оприлюднило відео, на якому працівники виправної колонії № 1 Федеральної служби виконання покарань у Ярославській області протягом десяти хвилин піддають тортурам в’язня.

Відео «Новая газета» отримала від юристів фонду «Общественный вердикт». Його зняли на портативний відеореєстратор, який зобов’язані носити всі працівники служби виконання покарань.

Після публікації відео прес-служба управління Федеральної служби з виконання покарань у Ярославській області заявила, що  управління проведе службову перевірку в колонії.

В Ярославській області в Росії затримали співробітника виправної колонії Максима Яблокова, який, за інформацією правозахисників, брав участь у катуванні одного з в’язнів.

Керівництво ярославської виправної колонії № 1 у Росії, в якій катували ув'язненого, відсторонило від виконання обов'язків 17 співробітників установи.

Пізніше шістьох співробітників ярославської колонії №1 затримали у справі про тортури ув'язненого Євгена Макарова.

Адвокатка, яка передала «Новой газете» запис побиття в'язня у колонії, виїхала з Росії через погрози.

/Ольга Кириленко

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile